Läti koondab üle viie tuhande riigitöötaja

Mariliis Pinn 01. oktoober 2008, 08:08

Kui esimestele lõunanaabrite
riigiteenistujatele ilmutas majanduskriis end koondamisteate kujul juba
ülemöödunud kuul, siis järgmiseks suveks on praeguste kavade kohaselt Läti riigi
palgal olevatest inimestest töö kaotanud 5700.

Tõdemuseni, et muutunud majandusoludes tuleb ka riigisektoris töötavate inimeste arvu ja nende palku koomale tõmmata, jõudis Läti valitsus juba enne jaanipäeva, kirjutas Postimees.

Suvepuhkuselt naastes avastasid ministrid, et riigi rahaline seis on veelgi halvenenud, sestap jõudis Läti valitsuskabinet möödunud nädalal kokkuleppele veelgi jõulisemates kokkuhoiumeetmetes: kolmest portfellita ministrist kaotavad koha kaks, lisaks ka nende alluvuses töötavad inimesed, ning riik vähendab tuleva aasta juuliks oma palgal olijate arvu kokku kümme protsenti.

Läti rahandusministeeriumi pressiesindaja Igors Ivanovsi sõnul jaotub koondamiskohustus erinevate riigiasutuste vahel enam-vähem proportsionaalselt – kõigi ees seisab ülesanne vabaneda umbes kümnest protsendist töötajatest, kui praegu on Läti riigi palgalehel 57 600 inimest, siis tulevaks aastaks on see nimekiri Ivanovsi andmeil vähenenud 5700 töötaja võrra.

Lisaks rõhutas Läti rahandusministeeriumi esindaja Postimehele, et riigiasutuste palgafondid on külmutatud – see tähendab, et jäävad tuleval aastal tänavusega samale tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing