Tallinna Kaubamaja kontserni käive kasvas 13%

Hille Tressum 10. oktoober 2008, 16:17

Tallinna Kaubamaja kontserni 2008. aasta
üheksa kuu konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 4,7 miljardit krooni, mis
teeb aastaseks kasvuks 13%.

Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Raul Puussepp teatas pressiteate vahendusel, et ollakse kontserni tulemusega igati rahul „Arvestades praegust tausta ehk siis majanduse hetkeolukorda ning suundumusi jaekaubanduses oleme tulemustega rahul. Kontserni 13-protsendine käibekasv ületab oluliselt jaeturu üldist kasvunäitajat,“ sõnas Puusepp. Mehe sõnul on nii Selverid kui Kaubamajad ületanud oma valdkonna keskmisi kasvunumbreid.

Juhatuse esimees lisas, et kontserni müügitulemust mõjutasid tänavu avatud seitsme uue Selveri käivitusperiood ning nelja vanema Selveri müügipinna laiendused ja sellega seotud kauplemiskatkestused.

„Oleme praegu rahulikult liikumas planeeritud tempoga ning arvestame seejuures muutunud olukorraga, kus tarbija on oma otsustes muutunud ratsionaalsemaks. Samas on näha, et klient kvaliteedi osas järeleandmisi ei tee, pigem langeb odavkauba ja vähemkvaliteetsete toodete müük – sellised valikud ja hoiakud sobivad Kaubamaja kontsernile hästi,“ tõdes Raul Puusepp.

Tallinna Kaubamaja kontserni kuuluvate Selveri super- ja hüpermarketite 2008. aasta üheksa kuu netokäive ulatus kolme miljardi kroonini, mis on 14% enam kui mullu samal perioodil. Selveri üheksa kuu netokäive müügipinna ruutmeetrile oli 6800 krooni kuus, vähenedes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 8 protsendi võrra. Võrreldavates kauplustes oli käibe kasv müügipinna ruutmeetrile oli 6,6%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2008, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing