6. november 2008
Jaga lugu:

Eile õhtul vabastati Herman Simmi naine

Kaitsepolitsei korraldas riigireetmisele kaasaaitamises kahtlustatavale Heete Simmile eile eriti töise ja tegusa päeva, mis lõppes naise vahi alt vabastamisega kella 20 paiku õhtul.

Pärast kella 14 telefonile vastanud Heete advokaat Sven Sillari sõnul on tema klient enesele ülekuulamisel truuks jäänud ja keeldub endiselt riigireetmisele kaasaaitamise süü tunnistamisest, kirjutas Postimees.

Heete Simm vabastati õhtul hiljem kaitsepolitseis, abikaasa Herman jäi aga endiselt arestimajja. Nagu Herman Simm, on ka Heete vajanud oma advokaadi sõnul viimasel ajal arestimajas erakorralist arstiabi ning kiirabi on pidanud teda seal turgutamas käima. «Loodan, et Heete saab vabaks ka niisama, sest mis põhjust on teda edasi vahi all hoida?» küsis advokaat Sillar.

Heete Simmi kahtlustatakse riigireetmisele kaasaaitamises, mis seisnes kuriteo toimepanemiseks soodusolukorra loomises, teatas riigiprokuratuur täna hommikul. Riigiprokuratuur ei pea Heete Simmi edasist vahi all hoidmist enam vajalikuks, kuna teda puudutavad kiireloomulised menetlustoiminguid on tehtud. Samuti on Heete Simm ka ise võimaliku kuriteo asjaolude osas oma ütlused andnud.

Herman ja Heete Simmi vara on arestitud, et tagada võimalik riigipoolne tsiviilhagi. Riigireetmisega põhjustatud materiaalse kahju selgitamine jätkub.

Uurimisandmete kohaselt võis Herman Simm edastada salajast informatsiooni isikule, kes kasutas ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodaniku valeidentiteeti ning kes võis olla Vene Välisluureteenistuse (SVR) ohvitser.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt