Ukraina - Swedbanki uus murelaps

12. november 2008, 16:17

Majandusraskustes Ukrainast riskib
Swedbanki jaoks saada veel üks murelaps, kirjutab Rootsi majanduslehe Dagens
Industri võrguportaal.

„Panga käekäik sõltub riigi majanduse seisust,“ ütles sõltumatu analüütik Mats Anderson. On olemas risk, et Swedbank peab oma tegevuselt Ukrainas suuri mahakandmisi tegema.

Swedbank on oma 100 000 kliendile Ukrainas laenanud ligi 18 miljardit Rootsi krooni. Ka SEB pangal on Ukrainas umbes 100 000 klienti.

„Võimalik, et laenudega on probleeme, kuid praegu on põhitähelepanu sellel, et Swedbank on erinevalt SEB-st teinud suuri investeeringuid kõrgelt hinnatasemelt,“ ütles Anderson.

Swedbank ostis Ukrainas Tas panga 7 miljardi Rootsi krooni eest, mis ostu hetkel vastas 10%-le aktsiakapitalist.

Ka pangandusanalüütik Tomas Ullman arvab, et Ukraina turg toob pankadele kahjumeid. Üheltpoolt kasvavad laenukahjumid, kuid et Swedbank on Ukrainas ka jõudsalt laienenud, „kasvab risk, et pankadel tuleb hakata reserve tegema, kuna varade väärtused muutuvad,“ ütles Ullman.

IMFi abilaen Ukrainale Rootsi panku ei aita. Selle mõte on Ukraina pangandussüsteem põhjalikult ümber korraldada. Rootsi pangad jäävad sellest aga kõrvale, kuna IMF eeldab, et Ukrainas tegutsevad välispangad saavad võimalike probleemide korral raha oma emapankadelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2008, 11:55
Otsi:

Ava täpsem otsing