Deutsche Bank vallandas kaks tippjuhti nuhkimise pärast

21. juuli 2009, 11:25

Saksamaa Deutsche Bank AG vallandas kaks
tippjuhti pärast sisejuurdlust, kus selgus, et ettevõte jälgis nõukogu
liikmeid ja teisi inimesi.

Kahe töötaja vallandamine tuleb üheaegselt Frankfurdi prokuratuuri teatega, et alustati eeluurimist, kas Deutsche Bank või selle tippjuhid on rikkunud inimeste privaatsust kaitsvaid tsiviil- ja kriminaalseadusi. Lisaks uurivad juhtunut ka Saksamaa finantsregulaatorid ja riigi andmekaitseamet, kirjutas The Wall Street Journal.

Vallandamised on sisejuurdluse tulemus, mis viib tagasi juhtumiteni, mida pank avalikustas mais. Advokaadifirma Cleary Gottlieb Steen Hamilton poolt läbi viidud juurdlus keskendus neljale juhtumile aastatel 2001-07, mil pank tegi lepingud firmadega, kes jälgisid pangaga seotud inimesi.

Luurati näiteks panga endist järelvalvenõukogu liiget Gerald Herrmanni, keda kahtlustati info lekitamises, aktiivset osanikku Michael Bohndorfi, kes oli panga suhtes kriitiline, Saksa meediamogulit Leo Kirchi ning panga operatsioonide ülemat Hermann-Josef Lambertit.

Ühel juhul kasutati näiteks eradetektiivi, et teha kindlaks, kas Bohndorfi ja Kirchi vahel on side. Kirch on Deutsche Bankiga kohtus käinud, sest tema sõnul on panga tegevjuhi kommentaarid viinud Kirchi osad ettevõtted kokkukukkumiseni. Bohndorf on aga olnud aktiivne investor, kes mõnelgi aktsionäride koosolekul on panka kritiseerinud.

Pank ootab praegu advokaadibüroo Cleary lõpliku raportit, mis esitatakse järgneva kahe nädala jooksul.

Ettevõtte korporatiivse julgeoleku ülem Rafael Schenz vallandati. Ta tagandati tööülesannetelt mais, kui oli veel pooleli uurimine, kas panga poolt palgatud eradetektiivibürood rikkusid seadusi privaatsuse osas. Panga investorsuhete juht Wolfram Schmitt tagandati samuti töölt ja nüüdseks on ta vallandtaud, sest ta jagas osanike informatsiooni detektiividega.

"Kommenteerimine juurdluse tulemusi pärast lõplikku raportit ning samuti anname teada olulistest organisatsioonilistest muutustest. Me teeme jätkuvalt koostööd võimudega," rääkis Deutche Banki esindaja. Ta lisas, et nuhkimisintsidendid on kõik isoleeritud ning et pangal polnud süstemaatilist programmi tegevjuhtide ja ettevõtte vaenlaste kohta info kogumiseks. Samuti ei puuduta juhtumid klientide andmeid, rahustas panga kõneisik.

Deutsche Banki juhtum on Saksa ühiskonna murelikuks teinud, sest eraelu kaitse on riigis oluline, eriti pärast Ida-Saksamaa ajalugu, kus salapolitsei rutiinselt tavakodanikke jälgis. Antud juhtumi puhul ei pruugi olla piisav tegevjuhtide vallandamine, kirjutas ärileht.

Praegu on prokuratuurile antud ohtralt materjali uurimiseks ning paari nädala jooksul peaks selguma, kas avatakse ametlik juurdlus või mitte.

Deutsche Banki skandaal pole ainus, eelmisel aastal tunnistas Deutsche Telekom, et tuhandeid nõukogu liikmete telefonikõnesid jälgiti tabamaks, kes lekitab infot meediale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2009, 18:08
Otsi:

Ava täpsem otsing