Economist hindab Kallase parimate volinike hulka

25. september 2009, 15:56

Ajakirja Economist „inventuur“ Euroopa
Komisjoni lõpetava koosseisu saavutuste üle asetab Eesti voliniku Siim Kallase
kümne parima hulka.

Kallase teeneks on avalikustamine, kelle kaukasse lähevad komisjoni kopsakad toetusrahad.

Rahandusvolinik Almunia saab kiitust, et on kriisis kindlameelseks jäänud ning raskustes ELi riikidele appi läinud, ehkki võlad ja defitsiidid on euroalal plahvatuslikult kasvanud. Malta volinikku Joe Borgi tunnustatakse selge väljaütlemise eest, et ELi kalanduspoliitika on katastroof ning põllumajandusvolinikku Mariann Fischer Boeli reaalsete reformide eest, mis talunikke toetustest peaks võõrutama.

Head tööd on teinud Iiri siseturuvolinik Charlie McCreevy, Läti energiavolinik Andris Piebalgs ning bulgaarlasest tarbijakaitse volinik Meglena Kuneva. Viimane pani end märkama sellega, et tõstis üles tarbijat eksitava lennupiletite hinna ja läbipistmatute pangateenuste teemad. Soomlase Olli Rehni tasa ja targu toimetamine on elu sees hoidnud ELi laienemisprotsessil.

Head tööd tegid ka komisjonist varem lahkunud kaubandusvolinik Peter Mandelson, kes on nüüd Briti valitsuse välisminister ning endine eelarvevolinik Dalia Grybauskaite, praegune Leedu president. Kohtudes 2005. a Briti endise peaministri Tony Blairiga, kes oli just kummutanud ELi eelarvekokkuleppe, tervitas volinik teda sõnadega: „Hr Blair. Jätke vabandused, esitage tulemused.“

Ülejäänud volinikele jätkub Economistil rohkem kriitikat kui häid sõnu.

Siiski – ühe voliniku hinne on veel lahtine. See on konkurentsivolinik Neelie Kroes. Kui tal õnnestub etendada ausat kohtumõistjat Opeli päästeplaani lahkamisel Saksamaa viha kartmata, võib temast veel saada Euroopa siseturu päästja. Selline asi vääriks siis juba kogu Brüsseli ülekleepimist Hollandi voliniku plakatitega, kirjutab Economist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2009, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing