SEB Enskilda lõpetas siseinfo kasutajaga töösuhte

05. november 2009, 13:36

SEB Enskilda teatel lõpetasid
nad sisejuurdluse järel töösuhte analüütiku Dmitri Vassiljeviga, keda
süüdistatakse siseinfo abil tulu teenimises.

"SEB Enskildas kehtivad ranged sisekorra- ja protseduurireeglid, mis sätestavad tööga kaasnevaid kohustusi ning standardeid. SEB Enskilda suhtub igasse reeglite rikkumisse väga tõsiselt ning sellise rikkumise puhul lõpetatakse töösuhe töötajaga koheselt," märkis SEB Enskilda juhatuse liige Henrik Igasta.

SEB Enskilda esialgne analüüs näitas, et teabe võimaliku väärkasutamise tõttu ei ole ülevõtmispakkumise tegija ega Eesti Telekomi ja TEO LT aktsionärid varalist kahju kannatanud.

"Tegemist on esimese juhtumiga SEB Enskilda 27aastases ajaloos, kus töötaja väärkasutab konfidentsiaalset infot. Peame oma konfidentsiaalsuskohustust äärmiselt oluliseks ning on ülimalt kahetsusväärne, et selline intsident on toimunud," sõnas SEB Enskilda Corporate Finance'i üksuse juht ja ASi SEB Enskilda nõukogu esimees John Abrahamson.

Vassiljev töötas SEB Enskilda ettevõtte rahanduse osakonna analüütikuna alates 2008. aastast. Enne SEB Enskildaga liitumist oli ta töötanud ka varem ettevõtte rahanduse ja investeerimispanganduse valdkonnas.

Narvas sündinud Dmitri Vassiljev astus 2000. aastal Tartu ülikooli ajakirjandust õppima, pärast lõpetamist jätkas õpinguid Stockholmi Kõrgema Majanduskooli Riia filiaalis ja lõpetas selle 2007. 2006. aastast elab ta Tallinnas, töötades esmalt finantsanalüütikuna firmas United Partners, aasta hiljem läks SEB panka – kirjutas temast mullu kevadel muus kontekstis Eesti Ekspress.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2009, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing