Vaata, kes pääsevad müügimaksust!

Katariina Krjutškova 09. detsember 2009, 13:18

Täna avalikustas Tallinna linnavalitsus müügimaksu eelnõu, kus on välja toodud, millistele kaupadele maks ei kehti. Lisaks saiale, leivale ja piimale ei hakata 1. juulist maksu koguma ka rasestumisvastaste vahendite ja imikute rõivaste müügilt.

"Maksuvabastuste kehtestamisel on arvestatud, et maksuvabastus kehtiks kaupadele, mis on eriti olulised majanduslikult kõige raskemas seisus olevatele Tallinna linna elanikele," on kirjas eelnõu seletuskirjas.

Maksuvabastused jagunevad kolme alagruppi:

1) Ravimid. Maksust vabastatud sotsiaalministri määrusega nimekirjas nimetatud ravimid, rasestumisvastased vahendid, sanitaar- ja hügieenitooted, meditsiiniseadmed ning abivahendid. Täpsemat nimekirja saab lugeda Riigiteatajast.

2) Toiduained. Piim ja osad leiva- ja saiatooted ning kõige lihtsamad piimatooted.  Leiva- ja saiatoodete hulgast pääsevad aga maksust vaid need, mis ei sisalda mett, mune, juustu, marju või puuvilju ning mis sisaldavad suhkrut ja rasva kuni viis protsenti kuivaine massist.

3) Lastekaubad. Müügimaksust vabastatakse väikelaste rõivad ja rõivamanused; homogeenitud* tooted, toidusegud ja köögivili; jaemüügiks pakendatud imikutoidud; spetsiaalne imikupiim, piima ja piimatooteid sisaldavad imikutoidud ning mänguasjad, nende osad ja tarvikud.

Müügimaksu hakkab koguma Tallinna ettevõtlusamet. Maksukogumise osas seisavad läbirääkimised ees ka tolli-ja maksuametiga. Kui viimased pole maksude kogumisest huvitatud, võtab linn kohustuse vaid enda kanda.

*– Homogeenitud tooted seletab eelnõu lahti järgmiselt: tooted, mis on valmistatud kahest või enamast peenelt homogeenitud koostisosast, mis on mõeldud kasutamiseks imiku- või dieettoitudena ning pakendatud jaemüügiks taarasse, mis ei mahuta üle 250 g toodet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. December 2009, 16:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing