Riigiasutuste ühtseid tugiteenuseid asub juhtima rahandusministeerium 

Virge Haavasalu 18. detsember 2009, 11:33

Eilsel valitsuskabineti nõupidamisel otsustati viia kõik riigiasutused valitsemis- ja haldusalade kaupa üle ühisele finantsarvestuse ning personali- ja palgaarvestuse süsteemile, mida asub juhtima rahandusministeerium.

Tugiteenuste ühendamisel viiakse asutuste finantsarvestuse ning personali- ja palgaarvestuse infosüsteemid ühtsele tarkvarale. Muudatus tagab parema juhtimisinfo ning selle läbipaistvuse ja kiire kättesaadavuse, teatas projektijuht rahandusministeerium.

„Tugiteenuste korrastamine võimaldab kiiremini kasutusele võtta e-arved ja -dokumendid ning veebipõhise aruandlussüsteemi, muutes juhtimiseks vajaliku informatsiooni reaalajas kättesaadavaks,“ selgitas rahandusministeeriumi asekantsler Marek Helm. „Tugiteenuste liitmine vähendab bürokraatiat asjaajamises ning toob tegevuskulude kokkuhoidu,“ lisas Helm.

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles eilsel valitsuse pressikonverentsil, kui rahandusministeerium tuli varasemalt välja jõulisema või bürokraatlikuma variandiga asutada selleks ka eraldi asutus, mis teisi asutusi väiksemaks teeks, siis valitsuses arutelude käigus jõuti siiski selleni, et need volitused antakse rahandusministeeriumile. ´

"Me ei rõhutakski nii väga seda rahalist kokkuhoidu, kuigi igal juhul selliste lihtsate ja dubleerivate tegevuste vähenemine või ärakadumine annab ikkagi perspektiivis kokkuhoidu, mul küll selles kahtlust ei ole," rääkis Ligi.

Ministeeriumid liituvad projektiga etapiviisiliselt ja kõik 242 asutust viiakse üle ühtsele süsteemile hiljemalt 2013. aasta 1. jaanuariks. Täpset ülemineku ajakava arutab valitsus 29. detsembri istungil. Tugiteenuste liitmise tulemusena jääb iga ministeeriumi valitsemisalasse üks finantsarvestuse ning üks personali- ja palgaarvestuse üksus.


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. December 2009, 11:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing