Birjo Must • 22. november 2010 kell 21:00

Pagarifirma Hallik sai uue suuromaniku

"Jah, selline tehing toimus tõepoolest ning omandasime ettevõttest 71,2 protsenti," kinnitas Masa Capital Partners OÜ juhatuse liige Avo Kaasik 4,5 miljoni kroonise investeeringu tegemist.

"Otsustasime investeerida pagariärisse just seetõttu, et väljusime alles ühest investeeringust toiduainetööstuses, tahame ennast proovile panna ka pagaritööstuses ning kindlasti ka ettevõtet edasi arendada," põhjendas ta.

Halliku juhatuse esimehe Heiki Halliku sõnul oli aktsiakapitali suurendamine juba pikemalt ette planeeritud. Investeeringust saadud raha kavatsetakse kasutada ekspordimahtude suurendamiseks ja investeeringuteks ning kasvamiseks ka siseturul.

Kaasiku hinnangul on Hallik igati sobiv ettevõte, mille aktsiaid soetada. "Hallik vastab nendele tingimustele, mis meil on investeeringu tegemiseks seatud - ettevõte peab olema suuteline arenema nii kodu- kui ka eksporditurgudel," selgitas ta. Kaasiku ütlusel on väga hea tulemus see, et Hagari kaubamärgi all juba müüakse tooteid Rootsi turul.

Kaasiku kinnitusel kavatseb Hallik lähitulevikus areneda nii kodumaal kui ka panna rõhku eksporditurgudele, milleks on peamiselt Rootsi, Soome ja Saksamaa.

Masa Capital Partners pole Kaasiku kinnitusel veel investeeringuga seotud tulevikuplaane paika pannud. "Tahaksime ettevõttele väärtust lisada ja tulevikus vaatame edasi, mis sellest aktsiaosalusest saab," rääkis Kaasik.

Halliku sõnul on pagariäril Masa Capital Partnersiga plaanitud pikaajalisem koostöö ja täiendavaid lisainvesteeringuid väljastpoolt ettevõtet lähitulevikus plaanis kaasata pole.

Hetkel kuum