Dubai aktsiad rekordiliselt odavad

Fredy-Edwin Esse 10. märts 2011, 00:00

Rahutused Lähis-Idas on teinud Dubai börsifirmade aktsiatest maailma odavamad firma varade suhtes ning ING ja Charlemagne Capital leiavad, et just nüüd on õige aeg sealsete aktsiate ostmiseks. Eelkõige võiksid pilgud Dubaisse pöörata väärtusinvestorid ja julgemad inimesed, kes jaksavad head kasumit aasta või kaks oodata.

Regionaalne keskus. Dubai börsi indeks on sel aastal kukkunud 13% ning alandanud börsifirmade aktsia hinna ja raamatupidamisliku väärtuse suhte (P/B) 0,6ni. See on maailma keskmisest koguni 67% vähem ja madalaim tase alates 2006. aastast, kui Bloomberg andmeid koguma hakkas.

Riigi aktsiad on kukkunud pärast Egiptuses ja Tuneesias meeleavalduste puhkemist, mis on ähvardanud pidurdada ka arengut Dubais. Viimases asuvad paljud rahvusvahelised firmade nagu Goldman Sachs, Morgan Stanley jpt.

"Kõige hullema stsenaariumi riskid hinnatakse sisse," ütles Charlemagne Capitali maakler Mark Krombas Bloombergile. "Julgetele ja väärtusinvestoritele, kes on kannatlikud, on tegu suure võimalusega," lisas ta.

Rikkalikud dividendid. Krombase sõnul võivad aktsiate hinnad tulevastel aastatel raamatupidamislikust väärtusest taas kõrgemale rallida, kuna kohalik majandus on tegelikult kasvamas. Bloombergi andmetel teenisid firmad 2009. aasta lõpus iga investeeritud dollari pealt 3,2% tagasi, kuid praeguseks on see tõusnud 9,1%ni. Novembris 2007 oli vastav protsent 28.

Lisaks odavale raamatupidamislikule suhtele on Dubai aktsiate hinna-tulususe suhe (P/E) äärmiselt madal, olles praegu 5,7 korda kõrgem analüütikute 12 kuu kasumiprognoosist. Samas maksavad sealsed börsifirmad rikkalikult dividende, sest dividenditootlus on 4,1%. MSCI Arenevate Turgude indeksisse kuuluvate ettevõtete keskmise dividenditootlus on aga kõigest 2,2%. Seega, kui oled julge ja seiklushimuline, siis osta Dubai firmade aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing