Katre Pilvinski • 10. mai 2011 kell 7:38

Scandic: soomlased peatuvad hotellides taas rohkem

Hotellide täituvus on iga kuuga 10% kasvanud, kuid ennekõike annab tunda, et soomlased on hakanud jälle tunduvalt rohkem hotellides peatuma, sõnas Scandic Hotels Eesti direktor Kadi Saluoks.

„Scandicu Tallinna hotellis Palace on täituvus võrreldes eelmise aastaga keskeltläbi iga kuu 10% kõrgem. Ka Pärnu Rannahotellis oli aprill parem kui eelmisel aastal ning mai näitab sama trendi,“ kommenteeris Saluoks ja lisas, et kasv on tulnud eelmise aasta lõpust ja selle aasta algusest.

Reisivad rohkem nii ärikliendid kui puhketuristid. „Kõige hullematel langusaastatel olid äriklientide reisimised väga piiratud. Otsiti muid võimalusi nagu konverentsid telefoniteel, kuid praegu on küll hakanud ärikliendid rohkem liikuma ning samuti on rohkem puhketuriste.“

„Ennekõike annab tunda, et soomlased on hakanud jälle tunduvalt rohkem hotellides peatuma, samuti Vene turist. Peterburi poolt on hästi aktiivselt turiste tulemas,“ sõnas Saluoks.

Tema sõnul päris seda öelda ei saa, et hotellid on suveks täis broneeritud, kuid 60-70% tubadest küll.

„Kuid tööd tuleb teha hindadega, selleks et hinda tõsta, kuna kulubaas on ikkagi niivõrd palju tõusnud,“ tõdes ta.

Majutusettevõtetes peatus selle aasta esimeses kvartalis 446 000 turisti, mis oli 16% enam kui eelmise aasta samal perioodil. Suurenes nii välis- kui ka siseturistide arv, teatas statistikaamet.

 

Hetkel kuum