Katre Pilvinski • 12. mai 2011 kell 13:07

"Start on antud"

Varem oli aastane majanduskasvu prognoos 4% ümber, siis nüüd peavad analüütikud korrigeerima majanduskasvu positiivselt kõrgemas suunas, sõnas Sampo panga juht Aivar Rehe.

"See number ikka selgelt ületas ootusi, tegemist oli väga tugeva kvartaliga," lausus Rehe ja lisas, et kui vaadata ekspordi kasvu, siis ei tohiks see number üllatus olla.

„Number pidi tulema oodatult tugev, kuid hommikul kuuldes nii suurt numbrit –see oli meeldivalt uskumatu," lisas ta.

Rehe selgitas, et kui me tugineme statistikaameti erinevatele majandusnumbritele, siis näeme, et oleme väljumas kriisisituatsioonist ning mõneti ebaharilikult kõrged majanduskasvu numbrid on lühiajalises perioodis paratamatud.

"Kui aasta teist poolt vaadata, siis  kasv tuleb kindlasti rahulikum. Kuid positiivne start on aastale antud," sõnas pankur.

Rehe märkis, et kui varem oli aastane majanduskasvu prognoos 4% ümber, siis analüütikud peavad nüüd ilmselt korrigeerima majanduskasvu positiivselt kõrgemas suunas.

Rehe sõnul on pankade ja ettevõtjate vaheline koostöö normaalsel tasandil niigi, mitte, et 8protsendiline kasvunumber peaks nüüd pankade laenukraanid avama.

"Kui vaadata numbriliselt, siis majandus liigub natuke kiiremini kui pankurite laenukasvu numbrid, aga tegelikult see sisu on ju raha mitte ainult protsent ja see raha liigub õiges doosis õigetesse sektoritesse. Tulemused räägivad praegu enda keelt," märkis ta.

Hetkel kuum