Katre Pilvinski • 12. mai 2011 kell 6:53

"Kasv pääses peale euro saabumist paisu tagant välja"

IT-sektoris on kasv kiire, palkame inimesi ning oleme põhimõtteliselt tagasi 2006. ja 2007. aastas, märkis Helmese juht ja omanik Jaan Pillesaar.

"Ma olin kindel, et kiire kasv tuleb küll, aga seda poleks isegi oodanud, et majanduskasv tuleb esimeses kvartalis 8%. See on tubli tulemus," sõnas Pillesaar.

Ta ütles, et järgnevatel kvartalitel pole nii kiire kasv realistlik. „Eks kasv pääses peale euro saabumist paisu tagant välja ning ülejäänud aasta tuleb rahulikum."

"IT-sektor ei ole küll kogu majandusega võrreldes väga suur, aga igapäevaselt ma näen seda küll, et kasv on kiire – palkame inimesi ning sisuliselt oleme 2006.-2007. aastas tagasi," märkis Pillesaar. 

Ettevõtja usub, et sisetarbimine taastub siis, kui töötus väheneb. "Tarbimine taastatakse viitega, inimesed peavad leidma esiteks uusi töökohti. Kui töötuse number väheneb, siis hakkab ka tarbimine taastuma."

Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2011. aasta esimese kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 8%.

Hetkel kuum