Trahvitud ravimifirma läks kohtusse

Kadri Jakobson 14. september 2011, 12:35

Ravimiameti väärteootsusega ravimi reklaamiseaduse rikkumise eest 25 000 eurot trahvi saanud firma Merck Sharpe&Dohme (MSD) vaidlustas ameti otsuse kohtus.

Harju Maakohtust kinnitati, et ravimifirma MSD esitas kaebuse ravimiameti väärteomenetluse otsuse peale 13. septembril. Milles kaebuse sisu täpselt seisneb, kohus ei avalda, sest tegemist pole avaliku dokumendiga. Ravimifirma on palganud ennast esindama advokaadibüroo Sorainen partnerid.

Ravimiamet tegi väärteomenetluse otsuse ravimifirma MSD suhtes 29. augustil. Seaduse järgi on otsuse edasikaebamiseks aega 15 päeva, seda võimalust ravimifirma ka kasutas.

Ravimiamet otsustas, et 1. aprillil toimunud naistearstidele suunatud ürituse
„Öövalve 2 ehk jumal tänatud, et sa valves oled!“ korraldamisel rikkus MSD ravimi väljakirjutamise ja müügi kingitustega mõjutamise keeldu ning mitmeid ravimi- ja reklaamiseaduses ravimireklaamile sätestatud nõudeid. Ürituse meelelahutuslik osa ületas oluliselt teaduslikku poolt ja ürituse korraldamisel mõjutati retseptiravimi Nuvaring väljakirjutamist ja müüki, leidis ravimiamet.

Ravimireklaami nõuete ning ravimi väljakirjutamise ja müügi kingitustega mõjutamise keelu rikkumise eest määras ravimiamet MSDle 25 000eurose trahvi. Ravimiamet asus MSD üritust uurima pärast Äripäeva avaldatud videot.

"Sorainen on tõepoolest otsuse kohtus vaidlustanud," kinnitas advokaadibüroo partner Carri Ginter. "Vaidlustusel on peamiselt kaks lihtsat põhjust. Langetades oma otsust on ravimiamet mitmel korral rakendanud ebaõigeid nõudeid. Lisaks on rakendatud rahaline karistus ülemäärane. Seda nii valedele alustele tuginemise tõttu kui ka seetõttu, et trahvi karmust ei ole otsuses kuidagi põhjendatud, kuigi seadus selliseid põhjendusi selgelt nõuab." 


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. September 2011, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing