Raivo Sormunen • 17. oktoober 2011 kell 10:12

Kiire hinnatõus

Swedbanki Balti aktsiavahenduse üksuse juht Andres Suimetsa ei pea Tallinna börsi viimaste päevade kiiret hinnatõusu imeks.

"Ma ütleks, et Tallinna börs on varemgi jätnud globaalsete turgudega kaasa minemise esialgu vahele ja siis selle liikumise võrdlemisi kiiresti järgi teinud," ütles Suimets reedese ja tänase kiire hinnatõusu kohta.

"Kui vaadata, palju OMX Tallinn on oma 4. oktoobri põhjadest kosunud, siis see on praeguse seisuga umbes 14%, mis ei ole midagi erilist võrreldes muu maailmaga. Samas näeme, et oleme makromajanduslikult palju paremini positsioneeritud kui paljud teised Euroopa riigid, paljud meie emitentidest on oma valmidust efektiivseks tegutsemiseks ka halva majanduskliima ajal oluliselt parandanud. Seega oligi investoritel põhjust vaja et turule tagasi tulla ja julgeda riski võtta. Globaalne positiivne meeleolu on kindlasti abiks, aga pigem taheti näha häid tulemusi üksikettevõtete tasemel ja seda pakkusid kindlasti Olympicu tugevad numbrid," rääkis Suimets.

Ostjate poole pealt ei saa aktsiavahenduse juhi sõnul välja tuua, et tegemist on kas väikeinvestorite või fondidega. "Käibed ei ole midagi erakordset ja tõusu taga on erinevat liike kliente," sõnas ta.

Suimets arvab, et täna avaldatavatel Tallinki majandustulemustel võib olla turu jaoks kindlasti oluline mõju.

Tallinna börsi jälgiv OMXT indeks tõusis möödunud reedel 2,0% ning on täna kosunud 3,5%. Kõige tugevama hinnaliikumisi (12,7%) on kahe päeva jooksul läbinud Olympicu aktsia.

Hetkel kuum