Alyona Stadnik • 25. oktoober 2011 kell 5:06

Jõelähtme vald muudab autode ostmise eeskirja

Riigikontrolli teatel oli Jõelähtme endine vallavanem Ardo Lass soetanud vallale autod ilma ühtset hankemenetlust korraldamata. Nüüd muudab vald oma eeskirja.

Riigikontrolli andmeil seotas Jõelähtme vald  2008. aastal lühikese perioodi jooksul ühelt ettevõttelt kolm maasturit (Nissan Navara, Nissan X-Trail ja Nissan Qashqai) kogumaksumusega ca 64 480 eurot. Vald oleks pidanud nende hankimiseks korraldama ühise hankemenetluse, kuid hankis autod ilma selleta.

Vallavalitsus selgitas riigikontrollile, et autode hankimist korraldas tollane vallavanem, kes oli ise ka kõik vastavad lepingud allkirjastanud. Aastal 2008 oli Jõelähtme vallavanem Ardo Lass. Praegune vallavalitsus hankedokumente leida ei suutnud.

Riigikontrolli soovitus Jõelähtme vallavolikogule on sätestada vallavalitsuses autode soetamise üldised põhimõtted.

Vallavalitsus leidis, et otstarbekas on kehtestada ametisõidukite soetamise ja ametisõidukite ning isiklike sõidukite ametisõitudeks kasutamise põhimõtted ühtse eeskirjana, kus on sätestatud sõidukite soetamise, käsutamise ja kasutamise konkreetsed põhimõtted ja kord. Vallavalitsus töötab välja ja teeb volikogule ettepaneku kajastada selline eeskiri kehtestatavas vallavara valitsemise korras.

Hetkel kuum