Indrek Kald • 4. november 2011 kell 8:38

Saaremaa Golfi müük nurjus

Kuressaare linna poolt enampakkumisele pandud 66% ASi Saaremaa Golf aktsiate müügile ei ilmunud ühtegi tahtjat, mistõttu linn peab firma ülalpidamist sadade tuhandete eurodega jätkama.

Jõelähtmel asuva Estonian Golf and Country Clubi omanik Mait Schmidt tõdes Saarte Häälele, et ainult väljakut ilma hooneta osta pole mõtet, kuid terviku puhul näeks ta küll võimalust, kuidas see tööle panna.

Ehkki ka Kuressaare golfihoone omanik Arti Arakas huvitus linnale kuuluvate aktsiate ostust, jättis ta pakkumise tegemata, sest "müüja poolt antud informatsioon ei olnud ostupakkumise tegemiseks piisav".

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu ütles, et linnavalitsus oli õigel teel, kui tahtis algselt müüa golfifirma aktsiad otse firma nõukogu esimehe Jüri Tiituse ettevõttele.

Linnavolikogu rahanduskomisjoni esimees Tiit Sarapuu oli sama meelt: "Ei oleks pidanud alluma meedia ja opositsiooni survele ja oleks tulnud see otsustuskorras müük ära teha; siis oleks meid muidugi ilmselt maapõhja tambitud, aga probleemist oleks linn lahti saanud".

Hetkel kuum