Silvia Kruusmaa • 5. juuli 2012 kell 11:57

Lennujaam teenindas esmakordselt poolaastaga üle miljoni reisija

Tallinna Lennujaam ületas uue künnise, poolaastaga teenindasime esmakordselt üle miljoni reisija. Kuue kuu 1,06 miljonit reisijat on 21,4 protsendi ehk ligi 200 000 reisija võrra rohkem kui mullu esimesel poolaastal.

Regulaarlendudel olid populaarseimad sihtkohad selgelt Helsinki, Stockholm ja Riia, lennujaamal oli esimesel poolaastal otseühendus 37 lennujaamaga. Tšarterlendudel olid populaarseimad sihtkohad Antalya, Hurghada ja Sharm el Sheikh.

40,1% lennujaama läbinud reisijaist lendas Estonian Air’iga ja 16,2% Ryanairiga, aasta varem oli Estonian Air’i osakaal 31% ning Ryanairi osakaal 19%.

Lennujaama teatel annavad need numbrid kinnitust, et Tallinna potentsiaal jätkulendude sõlmena on suur. See tähendab ka seda, et isegi koos 2008. aastal valminud terminali juurdeehitusega töötab terminal tegelikult oma läbilaskevõime piiril. Ning igal tõrkel, kui see satub tipptunnile, on materjali kasvada korralikuks segaduseks. Just Lennujaama teenusepakkuja Tallinn Airport GH, kes teenindab õhusõidukeid, reisijaid, pagasit ehk teisisõnu hoiab terminali käigus - inimesed on need, kes teevad iga päev terminalis imesid mis hoiavad tipptundide ajal korda kaoseks muutumast, seisab Lennujaama teates. Leevendus saabub ilmselt 2014. aastal, kui Lennujaam avab uue terminali, mis olemasoleva terminali koormust märgatavalt vähendab.

Hetkel kuum