Kaisa Gabral • 13. oktoober 2012 kell 10:01

Jüri Pihl: tõde paneks asjale punkti!

Poliitik Jüri Pihli sõnul tasub vanades aastakümnete tagustes asjades siiski selgsele jõuda ja neile lõpuks punkt panna.

 Äripäev küsis, kas tasub 10-20 aasta taguseid vanu tehinguid ja juhtumeid uurida.

"Ma ühineksin härra Oviiri sõnadega, et tõe välja toomine, kui seda pole veel välja toodud, oleks hea, sest see paneks sellele asjale punkti," vastas Pihl küsimusele, pidades silmas VEB fondi teema taastõstatamist Äripäeva poolt.

"Kui üks vana asi juba üleval on, siis tuleb see ikka ära seletada. Muidu jääbki selline asi, et midagi on aegunud ja midagi on varjata, võibolla polegi midagi varjata. Need lahendused, mis puudutavad VEB fondi, et Eesti Pank ja riigikontroll koos uurivad asja, ma arvan, et las nad vaatavad seda siis. Liiga palju nende vanade asjade üles võtmine iga natukese aja tagant ka pole hea, kui see lahendus on olemas muidugi. Aga ma ei tea, kas sellel asjal on lahendus olemas. Las nad vaatavad selle üle ja äkki saab asjale punkti panna lõpuks," rääkis Pihl.

Seda, kas Eestis uuritakse ajahõlma vajunud juhtumeid piisavalt või pigem vähe, ei osanud Pihl kommenteerida. "Noh, palju neid siis ikka on! Ma ei tea, VEB fondi asja on siin nüüd veeretatud, ma ei tea mis siin veel on. Ma ei räägi mingist nõukogude võimu aegsetest asjadest, mingitest 40.ndatel toimunud asjadest, need on juba läinud oma teed," rääkis Pihl.

Elisa Eesti juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul peab õigusriigis olema kõik läbipaistev. "Õigusriigis peaks kõik ausalt ja läbipaistvalt minema, et kodanik võiks ühiskonna peale loota ja oleks nõus maksusid maksma. Eraldi küsimus on see kuhu resurssid suunata, vanade asjade selgitamiseks või selleks, et luua olukord, kus valesti ei ole võimalik tegutseda, või sellest vahele jäämise risk oleks piisavalt suur, et väärtegusid vältida," vastas küsimusele Seppänen, vihjates karistuste kergusele.

 

Hetkel kuum