Indrek Kald • 7. juuni 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Elekter kallines aastaga 25%

Elekter kallines Eestis aastaga 25 protsenti, keskmiselt olid hinnad tänavu mais 3,3% kallimad kui aasta tagasi.

Enim mõjutas tarbijahinnaindeksit toit, mis andis kogutõusust poole. Sellest omakorda kaks viiendikku andis aastataguse ajaga võrreldes 37% kallim köögivili, neljandiku 27% kallim puuvili ja veel viiendiku 6,1% kallimad liha- ja lihatooted, teatas statistikaamet.

Eluasemekulutused andsid kogutõusust üle 40%, millest kaks kolmandikku jäi aastaga 25% kallinenud elektri arvele. Mootorikütus oli tänavu mais 5,6% odavam kui aasta varem.

Mullu sama ajaga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 80% kallinenud kartul, 41% on kallinenud värske köögivili ja 27% puuvili. Odavnenud on munad (18%) ja kohv (10,6%).

Kaubad olid eelmise aasta maiga võrreldes 2,8% ja teenused 4,3% kallimad.Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta maiga võrreldes tõusnud 0,8% ja mittereguleeritavad hinnad 4,2%.

Tarbijahinnaindeksi muutus oli tänavu mais võrreldes aprilliga 0,2%. Mais olid tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks toidu 1,6%-line kallinemine ning mootorikütuse 4,2%-line ja elektrienergia 5,4%-line odavnemine. Köögivili kallines kuuga 7,3% ja puuvili 4,9%, põhjustades kaks kolmandikku toidu kallinemisest. Kuuga kallines porgand 55% ning odavnes tomat 13%.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt