Marta Jaakson • 11. juuni 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Tsahkna: Mardi kiri oli tõeliselt riigimehelik

Riigikogu liige Margus Tsahkna peab Mart Laari eilset kirja – mis tema hinnangul esitas õigustatud küsimusi – tõeliselt riigimehelikuks.

Tsahkna viitas Laari poolt erakonnakaaslastele saadetud kirjas püstitatud küsimustele, kas koalitsioon on võimeline tegema põhimõttelisi otsuseid, mida Eesti riigil vaja on, nagu haldus-, haridus-, ja sotsiaalreform kuni välispoliitikani. "Mardi kiri oli tõeliselt riigimehelik," ütles ta. Tsahkna nentis, et viimasel ajal on olnud pigem poliitiline debatt ühe erakonna sisevalimiste üle.

"Olen nõus Juhan Partsiga, kes on välja öelnud, et Mardi kirja eesmärk ei olnud esile kutsuda kriisi, vaid pigem seda ära hoida, küsides otse ja ausalt neid küsimusi, mis paljudel inimestel täna on," rääkis Tsahkna.

IRL tema sõnul Reformierakonna arvelt populaarsust ei kogu ning ootab, et koalitsioonipartner ise oma asjadega hakkama saaks, keegi väljastpoolt neid aidata ei saa. Reform peab Tsahkna sõnul ise oma otsused langetama ja selguse majja tooma, ent loomulikult puudutab see üldist poliitilist kliimat.

"Mardi küsimus on õigustatud ja IRL peab ütlema välja oma seisukohad ja mille eest me seisame, need on need samad suured teemad, suured otsused," sõnas ta.

Järgmiseks nädalaks IRLi kokku kutsutud erakonna laiendatud eestseisuse koosolek arutab Tsahkna sõnul üldpoliitilist olukorda ning sedagi, millele IRL rohkem tähelepanu peab pöörama.

"Vabatahtlikult IRL Edgar Savisaarele riigivalitsemist küll ei anna, ainuke teine võimalik koalitsioon on Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon. Meil on väga selgelt vaja oma seisukohti kaitsta, sellist vasakpopulistlikku pööret me vabatahtlikult Eesti riigis ei luba läbi viia," rõhutas ta.

Valitsusliidu lagunemist Tsahkna väga tõenäoliseks ei pea. Tema sõnul on oluline, et tähtsamad teemad saaksid läbi räägitud, et Reformierakond saaks usaldusküsimusega hakkama ja suudaks olukorra lahendada ning et IRL suudaks ellu viia põhimõttelised otsused. "Võlaorjus ja üüratult tõusvad maksud, seda olukorda IRL vabatahtlikult küll ei lase tekkida," rõhutas Tsahkna.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt