Inga Jakobson • 5. august 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Respo Haagiste juht: tööjõu makse maksku töötaja

ASi Respo Haagised juhi ning osaniku Ain Antonsi sõnul võiks tööjõu makse hakkama maksma rohkem töötaja ise.

"Üks asi, mida tasuks üle vaadata, on maksud," kommenteeris Antons poliitika valupunkte. "Olen selle idee toetaja, et tööjõu maksustamine võiks minna rohkem töötaja poole peale," selgitas ta.

Teine idee, mida Antons välja pakkus, on tööjõu maksustamist leevendada käibemaksu tõstmisega. "Tarbimist võiks rohkem maksustada, aga mitte tööjõudu," ütles Respo Haagiste juht.

"Arvan, et suhteliselt lootusetu on oodata, et rohkem ettevõtjaid poliitikasse läheb," lisas Antons. "Tegusatel ettevõtjatel on eneseteostamiseks muid võimalusi, mida nad ilmselt ka olulisemaks peavad," rääkis ta.

"Kui poliitika väga viltu ei ole, mida ta minu arvates tänasel päeval ei ole, siis ei ole ka otsest vajadust sekkuda," lisas ettevõtja. Antonsi hinnangul on Eesti riigi poliitika küllaltki ettevõtjasõbralik ja liberaalne. "On ka palju hullemaid riike," ütles Antons.

Ise Antons poliitikaga aktiivselt ei tegele. "Ma ei ole praegu ühegi erakonna liige, pühendan ennast täielikult enda ettevõtte arendamisele," ütles ta.

Äripäev küsib ettevõtjailt, millist uut väärtust võiksid poliitikasse tuua värsked tegijad ja kas Eesti poliitikas on tarvis rohkem ettevõtjaid.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt