Indrek Kald • 7 veebruar 2013

Tallinna Sadam läheb Rail Garanti osas riigikohtusse

Tallinna Sadam vaidlustab ringkonnakohtu otsuse Muuga sadama konteinerterminali operaatori Rail Garanti osas ning läheb riigikohtusse.

Tallinna ringkonnakohus tõi lähemale Tallinna Sadama riigihanke tühistamise võimaluse, teatas eile Anatoli Kanajevile kuuluv Transiidikeskuse AS.

Tallinna Sadama õigusosakonna juhataja Toomas Tralla sõnul otsutati ringkonnakohtu määrusega vaidlusaluste lepingute ring, mis aga ei mõjuta asja sisulist lahendamist halduskohtus.

"Ringkonnakohus andis halduskohtule juhise ühe lepingu tühisuse tuvastamise nõude menetlusse võtmise uueks otsustamiseks, ent ei hinnanud, kas tehingu tühisuse alused esinevad või mitte," märkis ta.

Seetõttu on Tralla kinnitusel ennatlik väita, nagu oleks Rail Garanti hankevõidu tühistamine kohtulahendi tõttu lähemale jõudnud. "Ringkonnakohus ei ole tuvastanud, kas tegemist oli üldse hankega või kas rikuti reegleid. Seda peab uurima halduskohus," sõnas ta.

Tallinna Sadama õigusosakonna juhataja leidis samas, et õiguslikult neutraalse asjaõiguslepingu tühisuse tuvastamise nõude menetlemine halduskohtus on vaieldav. "Kuna õigusküsimus on tõepoolest keerukas, pöördub Tallinna Sadam selguse saamiseks riigikohtusse," kinnitas Tralla.

Hetkel kuum