Alyona Stadnik • 22. aprill 2013 kell 12:13

ERGO: ootame Tallinkilt dividendimaksete jätkumist

ERGO pensionifondide fondijuhi Madis Reinumägi sõnul osutus Tallinki dividend täna paljudele meeldivaks üllatuseks ning nemad ootavad dividende ka edaspidi.

"Aktsiahinna liikumine pärast dividendi maksmise uudist näitas, et paljudele see oli meeldiv üllatus. Ilmselt oodati turul valdavalt pigem ca kolmesendist dividendi," põhjendas Reinumägi.

Tallinkil on tema sõnul piisavalt suur vaba rahavoog, mistõttu praeguses mahus dividendi maksmine võiks jätkuda ka edaspidi. "Äris pole aga teadupärast kunagi midagi päris kindlat. ERGO pensionifondides on Tallinki aktsia täna üsna suur investeering - seega on meil ka ootus, et head tulemused ja dividendimaksed jätkuvad," lausus Reinumägi.

Seda, et Tallink kavatseb hakata dividende maksma, on ettevõte kommunikeerinud juba mõnda aega. "Seni on takistuseks olnud suhteliselt suur netovõlg, mis on aga jõudsalt vähenenud. Praeguste väga madalate intressimäärade juures on Tallinki ca 5% dividenditootlus hea näitaja. Dividendi maksmine näitab üheaegselt, et ettevõte toimetab edukalt, on heas likviidsuseisus ja ei unusta väikeinvestoreid," tõdes ERGO fondijuht.

Kuigi teoreetiliselt ei tohiks dividendi maksmine oluliselt aktsiahinda mõjutada, on siiski näha, et dividende maksvad ettevõtted on investoritele meelepärasemad, lisas ta.

Laevanduskontserni dividendimaksest saavad ERGO II ja III pensionisamba fondid 69 800 eurot.

Hetkel kuum