Alyona Stadnik • 22. aprill 2013 kell 13:09

Hanschmidt: pole seost Infortariga

Tallinki suuromanike valdusfirma Infortar ühe osaniku Ain Hanschmidti sõnul pole laevanduskontserni dividendimakse suurus seotud Infortariga.

"Dividendide maksmine on Tallinki otsus. Dividendidesumma suurus ei ole seotud kuidagi Infortariga. Infortari laenukoormus on väga normaalne. Meie ei pea erakorralisi laene tagasi maksma. Eriti praegusel ajal ei pea maksma, kui pangad on avatud laenudeks," selgitas Hanschmidt.

Tema sõnul võtavad suuromanikud Infortarist raha dividendidena välja. "Summad on piisavalt suured, et enamik aktsionäre investeerib seda raha ettevõtlusesse edasi," märkis Hanschmidt.

Samas oletas väikeaktsionär Rene Ilves, et Infortari laenukoormust arvestades on suuromanikel minimaalselt vaja Tallinkist raha välja võtta intressikohustuse ulatuses. "Kui nad oleks maksnud ainult 0,03 eurot Tallinki aktsia kohta, siis see oleks ära kulunud Infortari intressimakseks ning omanikele ei oleks midagi jäänud. Eks nad maksid rohkem, et Infortarist veel omakorda välja võta," selgitas Ilves.

Hanschmidti kinnitusel on väga positiivne, et Tallink maksab dividende. "Tallink on muutumas põhjamaiseks firmaks, kellel on jätkusuutlik äri. Ühe aktsiaseltsi eesmärgiks ongi osutada klientidele kvaliteetseid teenuseid ning teenida kasumit, olla hea tööandja ning maksta aktsionäridele normaalselt dividende," rääkis ta.

Äripäev tegi Hanschmidti arvates hea analüüsi, et Tallink pole kõige suurem ega kõige väiksem dividendi maksja. "Dividendisuurus on normaalne suurus. Mina ei ole dividendide otsustaja. Seda otsustab juhatus ja teeb ettepaneku nõukogule. Nõukogu kinnitab ja lõpuks kinnitab aktsionäride koosolek," märkis ta.

Küsimusele, kas ka järgmisel aastal maksab Tallink dividende, vastas Hanschmidt, et seda peab ütlema juhatus. "Mina arvan küll, et Tallink on jätkusuutlik firma ja kogu aeg on olnud eesmärk muutuda põhjamaiseks firmaks, nii nagu Põhja-Euroopale kohane on," vastas ta küsimusele dividendiootuste kohta.

Infortari Lasnamäele plaanitud Tallink City kinnisvaraprojektist rääkides lausus Hanschmidt, et hetkel tehakse detailplaneeringut. "Oleme kännu taga ja ei saa edasi ega tagasi. Loodan, et ükskord saame detailplaneeringu kätte, aga ei kujuta ette millal. Hästi keeruline. Linnas oma asja ajamise kord ja seal ta nüüd aastaid olnud ning käib edasi-tagasi," tõdes ta.

Infortari suurimad omanikud on Enn Pant, Kalev Järvelill ja Ain Hanschmidt, kes saavad Tallinki dividenditulu 12,06 miljonit eurot. Lisaks on neil Tallinki aktsiaid ka erakontode või isiklike firmade all.

Hetkel kuum