Indrek Kald • 23. aprill 2013 kell 13:04

Konverentsikorraldajad 13 riigist tutvuvad Eestiga

Tänasest reedeni viibivad EASi ja Eesti Konverentsibüroo  kutsel Eestis 40 konverentsikorraldajat 13 riigist, et tutvuda siinsete võimalustega.

Külalistele tutvustatakse Eestit eesrindliku e-riigina, kus saab vaevata konverentse korraldada. Eesti trumpidena esitletakse uudsust, kompaktsust, laialt levinud tasuta internetiühendust, UNESCO maailmapärandisse kuuluvat Tallinna vanalinna, looduslähedust ning hea hinna ja kvaliteedi suhtega konverentsihotelle.

Eesti Konverentsibüroo juhi Kadri Karu sõnul on külalised olnud meeldivalt üllatunud, kui heal tasemel konverentsiruume ja teenuseid Eestis pakutakse ning kui kompaktsed ja mõnusa atmosfääriga tunduvad linnad.

"Konverentsidel käijad on turismi koorekiht: rahvusvahelise statistika järgi kulutavad nad puhkuseturistidega võrreldes oluliselt enam, ligi 1400 eurot külastuse kohta, samuti annavad konverentsid tööd hulgale ettevõtetele ning edendavad rahvusvahelisi erialakontakte. Seetõttu tasub vaeva näha, et meelitada Eestisse rahvusvahelisi suurüritusi," kommenteeris ta.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Eesti konverentsiturismi sihtkohana veel vähetuntud, kuid kuna korraldajad otsivad uusi ja huvitavaid paiku, on huvi meie vastu suur. "Tänavune “Meet Estonia“ on järjekorras viies ning olen kindel, et nii mõnigi seekordsetest külalistest plaanib juba lähiajal Eestis mõne konverentsi korraldada. Varasemate aastate analoogsete ürituste korraldamine igatahes kinnitab seda," lisas ta.

"Võtame konverentsikorraldajate tagasisidet väga tõsiselt ning arvestame nende soovituste ja soovidega nii palju kui võimalik," kinnitas Mutso.

Tallinnaga tutvuvad konverentsikorraldajad kohtuvad ka abilinnapea Arvo Sarapuuga, kelle sõnul on rahvusvaheline konkurents ürituste võitmiseks linnade vahel tihe ning sihtkohta tutvustavat tööd tuleb aktiivselt ja järjepidevalt teha.

"Lisaks linnale, riigile ja ettevõtjatele aitavad Tallinna kui konverentsisihtkohta tutvustada ka 57 konverentsisaadikut, kes soovivad viia maailma sõnumit Tallinnast kui atraktiivsest konverentsilinnast ning kutsuda Tallinnasse rahvusvahelisi konverentse läbi aktiivse tegevuse rahvusvahelistes organisatsioonides," ütles ta. "Tallinnas toimub aasta jooksul ligi poolsada rahvusvaheliste assotsiatsioonide konverentsi kriteeriumitele vastavat üritust, mis annab tõestust linna atraktiivsusest konverentsisihtkohana, "lisas Sarapuu.

Tutvumisreisile saabuvad Saksamaa, Venemaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Itaalia, Šveitsi, Austria, Iirimaa, Ungari, Leedu, Norra, Poola ja Hollandi konverentsikorraldajad, kes kõik viibivad siin esmakordselt.

Tutvumisreisil külastab delegatsioon kolme päeva jooksul Tallinna konverentsi- ja turismiobjekte nagu Nokia kontserdimaja, lennusadam, Kumu ja lauluväljak. Samuti tutvutakse konverentsihotellidega. Vastuvõtul Tallinna Raekojas kohtuvad külalised Tallinna valvuri Vana Toomasega ning toimub elamuslik ekskursioon vanalinnas. 25.-26. aprillil külastatakse ka Tartut, Pärnut ja Lahemaad, et tutvuda sealsete konverentsivõimalustega.

"Meet Estonia" tutvumisreisi rahastatab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Hetkel kuum