Järvevana aktsia lubab hinnarallit

Raivo Sormunen, Rainer Saad 02. jaanuar 2014, 13:15

Kawe Kapitali partner Kristjan Hänni ja väikeinvestor Rene Ilves peavad 2014. aastal Tallinna börsi kõige suurema tõusupotentsiaaliga aktsiaks Järvevana.

„2014. aasta suurima liikumise kandidaat võib olla Järvevana, kuna eeldatavasti võiks suvel riigikohus langetada oma otsuse. Mul on hea meel, et riigikohus võttis selle menetlusse, sest eelnenud otsuste puhul on jäänud üles põhimõttelisi probleeme. Kui kaugele saab minna vaieldavte tõendite arvestamisega protsessil - kas süüdistus ei peaks avaldatud tõendite valguses altkäemaksu asemel olema hoopis pistis? Terav teema juba praegu on selle kohtuasja pikkus, mis on veninud üle igasuguse mõistliku tähtaja,“ märgib Hänni.

Järvevana suhtes on optimistlikult meelestatud ka Rene Ilves. „Kuigi turu üldise liikumise prognoosimine on (Tallinna börsil) keeruline, on mõned aktsiad, mille liikumist turukõikumised ei mõjuta. Näiteks olen viimastel nädalatel soetanud Tallinna börsilt Järvevana aktsiat, kuna minu hinnangul hakkab kohtusaaga lõppema ja isegi kui Järvevana mõistetakse süüdi koos trahviga, ületavad ettevõtte varad aktsia kohta hetke aktsiahinda üle 40% võrra,“ ütles 357 500 Järvevana  aktsiaga praeguseks juba börsifirma suuruselt teiseks aktsionäriks tõusnud väikeinvestor.

17. detsembril 2013 võeti maadevahetuse kriminaalasjas Tallinna ringkonnakohtu otsuse peale Järvevana esitatud kassatsioonid riigikohtu kriminaalkolleegiumi menetlusse. Kassatsioonide läbivaatamise ajakava täpsustab riigikohus jooksvalt.

Börsifirma sõnul on ettevõtte nõukogu ja juhatus veendunud, et ettevõtte ja tema juhtorganite tegevus on olnud korrektne ning kooskõlas Eesti Vabariigi seadustega ja loodab süüdimõistva otsuse tühistamisele.

Järvevana aktsiatesse on tuntumatest Eesti investoritest paigutanud raha ka Mikk ja Tõnn Talpsepa firma Tenlion OÜ. Väärtpaberile panustas 2011-12. aastal ka väikeinvestor Stefan Andersson, kuid 2013. aastal on ta enamuse Järvevana aktsiaid maha müünud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. January 2014, 15:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing