Siim Kallas: Eestis peab sissetulek kasvama

1321-aripaev 03. märts 2014, 08:15

„Meie palgad, meie pensionid on madalamad kui keskmises Euroopa Liidu liikmesriigis. See häirib minu arvates kõige rohkem meie rahvuslikku uhkust, ütles Reformierakonna peaministrikandidaat Siim Kallas.

"Tahaksin, et inimesed Eestis usuksid paremasse tulevikku, näeksid paremat tulevikku nii enda kui laste kui ka lastelaste jaoks,“ rääkis Kallas eile Tallinnas Swissotelis erakonna üldkogul.

Vaesusest üle saamiseks on Kallase sõnul vaja rohkem ettevõtlustulu ja töötasu. „Sissetulekute kasvuks on vaja töökohti. Töökohtade loomiseks on vaja investeeringuid. Töökohtade rakendamiseks on vaja paindlikku tööturgu, mis annab palgasaajale sissetuleku ja ettevõtjale võimaluse leida sobivaid töötegijaid. Majanduskasvu veab eelkõige eksport. Aga ka sisemine majandus, kaubandus, teenindus, ka selle kasv suurendab meie heaolu. Väike- ja keskmine ettevõtlus on suurim töökohtade looja. Väikeettevõtete paindlikuma rahastamise ettepanekud on olemas, meil tuleb püüda need ellu viia. Me peame laiendama erasektori võimalusi. Liiga palju on meil riigi osalust majanduses,“ rääkis Kallas.

Laupäeval Tallinnas kogunenud Reformierakonna volikogu toetas Kallase peaministrikandidatuuri.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. March 2014, 08:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing