Pimco tõstis USA majanduskasvu osas väljavaateid

Raido Neemre 12. märts 2014, 20:43

Maailma suurim võlakirjafond Pimco, mida juhib Bill Gross, tõstis oma hinnangut USA majanduse väljavaatele, öeldes, et eelduste kohaselt saab 2014. aasta majanduskasv olema 2,5-3%.

Oma hinnangus globaalse majanduse käekäigu kohta sõnas Pimco, et USA majanduskasv põhineb tarbijate, ettevõtluse ja avaliku sektori kasvu ja kulutuste suurenemise trendil.

Detsembris ennustas Pimco USA 2014. aasta majanduskasvuks 2,25-2,75%.

“Globaalne majandus kasvab sellel aastal tõenäoliselt tasakesi, kuid stabiilselt,” sõnas portfooliojuht Saumil Parikh raportis.

“Kasvavad aktsiahinnad ja suurenev kindlustunne majanduse osas suurendavad ka tarbijate kindlustunnet ja kulutamist, mis lisab majanduse taastumisele 2008. majanduskriisist stabiilsust,” selgub raportist.

Pimco tõstis ka eurotsooni väljavaateid, sõnades, et euroala ootab ees tõeline majanduskasv, mis peaks jääma 1-1,5% piiresse.

Detsembris pakkus Pimco eurotsooni majanduskasvuks käesoleval aastal 0,25-0,75%.

Pimco näeb Aasia kohal aga musti pilvi. Kui Jaapani majandus kasvas 2013. aastal 3%, siis 2014. aasta majanduskasvuks ennustab Pimco kõigest 0,5-1%.

“Me kardame, et Jaapan on sellel aastal ainuke arenenud majandus, kus sellel aastal majanduskasv langeb,” sõnas Parikh. “Jaapani tarbimiskasvu kahanemine ning kõrgemad maksud on põhjused, miks 2014. aastal majanduskasv riigis aeglustub.”

“Hiina majanduskasv aeglustub tõenäoliselt samuti, jäädes 6,5-7% juurde, mis märgib kasvavat ebakindlust,” märkis Parikh.

“Hiina majanduskasvu väljavaade on riskiks globaalsele majandusele 2015. aastal ja edasi. Strukturaalsete reformide kiirus Hiinas on liiga aeglane.

Ta lisas, et “tõenäoliselt saab Hiina majanduskasv järgnevatel aastatel olema veelgi aeglasem, seda kinnitab kasvõi tarbeesemete või tootmisvahendite eksport ülejäänud maailmasse.”

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. March 2014, 20:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing