Allik: Rain Tamm teeb ERRis head tööd

Alyona Stadnik 03. juuni 2014, 11:36

ERRi nõukogu liikme ja kultuurikomisjoni liikme Jaak Alliku sõnul on Rain Tamm teinud ringhäälingu nõukogus väga head tööd ning ta ei oska öelda, kas reedene kohtuotsus Tamme sobivust muudab.

Allik ütles, et ta ei ole kursis kohtuotsusega ning sellega, milline on Rain Tamme süü selles ja mis on tema kohta kohtuotsuses öeldud. „Pean lugema ja aru saama. Ma ei ole sellesse probleemi süvenenud,“ märkis Allik ning soovitas pöörduda küsimusega kultuurikomisjoni esimehe poole. 

Alliku sõnul on Rain Tamm ringhäälingu nõukogus sõltumatu ekspert ja on teinud seal väga head tööd. "Seda ma oskan kindlalt öelda. Ja see, et ta on ka auditikomisjonis, on olnud ka positiivne. Rohkem ma ei tahaks kommenteerida,“ sõnas Allik.

Äripäev uuris, kas Rain Tamm sobib Rahvusringhäälingu nõukogusse pärast reedest kohtuotsust.

Reedel jõudis esimese astme otsusena Eesti esimene investeerimiskelmuse kohtuprotsess. Süüdimõistev otsus kuulutati Harju maakohtus investeerimiskelmuses välja Erki Piirsalule, kelmusele kaasaaitamises Tõnis Haavelile, Harles Liivile ja leedulasele Šarunas Skyriusele. Kelmusele kaasaaitamises mõisteti süüdi ka Rain Tamme osalusega aktsiaselts GFAS. Praegu on ettevõte likvideerimisel.

Haaveli äripartner ja investeerimisfirma GILD investeerimisvõluriks peetud Rain Tamme on riigikogu kultuurikomisjon pannud Rahvusringhäälingu nõukogusse ja ta suunab nii Eesti Rahvusringhäälingu tegevust. Rain Tammel on osalus reedel Harju maakohtus investeerimiskelmusele kaasaaitamises süüdi mõistetud äriühingus GFAS.

Hea teada:

Rahvusringhäälingu nõukogu liige astub tagasi omal soovil või ta kutsutakse tagasi käesolevas seaduses sätestatud tingimustele mittevastavuse tekkimisel või kui ta on püsivalt võimetu täitma oma ülesandeid. Riigikogu teeb otsuse nõukogu liikme tagasiastumise või tagasikutsumise kohta riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekul.

Allikas: Eesti Rahvusringhäälingu seadus


Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. June 2014, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing