Hotellide Liit: maksuametnikelt ootame mõistvat suhtumist

Alyona Stadnik 19. juuni 2014, 14:42

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimehe Verni Loodmaa sõnul ei tule 1. juulist jõustuv töötajate registreerimise seadus ühelegi ettevõttele üllatusena ning ta ei näe probleemi ka maksuameti kontrollis.

„Seadus ei tule ühelegi ettevõttele üllatusena. Minu hinnangul ei ole suurt vahet, mis kuupäeval hakatakse kontrollitakse, kuigi möönan, et hotellidel ja restoranidel on suvi kõige kiirem aeg. See küll loob pisut ebamugavust, aga ettevõtted on saanud ennast piisalt selleks ette valmistada,“ lausus Loodmaa.

Loodmaa selgitas, et teenindussektori jaoks on probleem mujal. „Küsimus ei ole registreerimises, iseenesest on võimalus ühe näpu liigutamisega registreerimine ära teha ning see on tervitatav. Küsimus, millele me oleme ka seadusandja tähelepanu juhtinud on see, et  nüüdsest ei ole võimalik anda inimestele ilma registreerimata proovipäevi,“ lausus Loodmaa. Tema sõnul see on täiendav koormus. „Teenindussektoris on ilmvõimatu võtta inimest tööle ilma, et töövõtja ja –andja saaksid tema valmisolekut selle konkreetse töö tegemiseks kontrollida,“ sõnas Loodmaa.  „Ma ootaks, et maksuametnikud oleksid mõistvad ning saaksid aru, et kui proovitöötajaga kõik korras ei ole, et sellesse suhtutakse mõistvalt.“ 

Ta lisas, et me ei saa lähtuda sellest, et ettevõtted on pahatahtlikud. „Ma olen seisukohal, et tööstusharus tervikuna on maksukuulekus aastast aastasse paranenud ning liit on teinud maksuametiga palju koostööd selleks, et saada ausa ettevõtluse mainet."

1. juulist jõustub töötajate registreerimise nõue ning maksuamet jätkab juulis ja augustis nii ehitusobjektidel, kuid ka näiteks teenindusasutustes põhjaliku kontrolli.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2014, 14:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing