Merkel ja Putin kutsuvad kõnelusi Ukrainas jätkama

Sirje Rank 14. juuli 2014, 10:25

Rio de Janeiros kohtunud Saksamaa kantsler Angela Merkel ja Venemaa president Vladimir Putin kutsusid üles Ukraina kriisi lahendamiseks uuesti kõnelusi alustama.

Putin ja Merkel olid ühisel seisukohal, et rahvusvahelised esindajad peaksid kohtuma esimesel võimalusel, võimalik, et isegi videosilla vahendusel, ütles Putini pressiesindaja Dmitri Peskov agentuuri Bloomberg vahendusel.

Samal ajal teravnesid kokkupõrked Ukraina armee ja separatistide vahel ning Venemaa välisministeerium ähvardas, et Ukrainast Venemaale tulistatud mürsk, mis tappis ühe Rostovi elaniku, võib kaasa tuua pöördumatud tagajärjed.

Ukraina teateil ei ole Ukraina armee Venemaa territooriumile mürsku tulistanud ning Kiiev on valmis juhtunu selgitamiseks käivitama juurdluse.

"Mõlemad valitsusjuhid nõustusid, et kahjuks on olukord Ukrainas halvenenud," ütles Peskov. Venemaa president väljendas tragöödia järel äärmist muret Ukrainas jätkuvate rünnakute pärast, ütles Peskov.

EL peab andma õige hinnangu sõjatehnika illegaalsele piiriületusele ning võtma 16. juuli Ülemkogul päevakavasse ka Ukraina küsimuse, ütles Ukraina president Petro Porošenko veebilehel tehtud avalduses pärast telefonivestlust ELi Ülemkogu presidendi Herman Van Rompuyga.

Eile arutasid Ukrainas toimuvat telefonivestluses ka USA president Barack Obama ja Suurbritannia peaminister David Cameron, kes leidsid, et Venemaa peab toetama relvarahu, vabastama pantvangid, vältima relvastuse ja võitlejate illegaalset piiriületust ning osalema kõnelustel olukorra lahendamiseks. Kui Venemaa seda ei tee, tuleb USA-l ja ELil kehtestada lisasanktsioonid, vahendas kõneluse sisu Briti peaministri büroo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. July 2014, 15:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing