iPhone kasvatas Apple'i kasumit

Mait Kraun 23. juuli 2014, 10:22

Apple teatas teisipäeval, et nende möödunud kvartali kasum kasvas tänu tugevale iPhone'i nõudlusele. Mõnevõrra tegi tulemustele karuteene aga iPadi müük.

Ettevõte teatas 37,4 miljardi dollari suuruse käibe juures 7,7 miljardi suurusest kasumist. See on aastatagusega võrreldes 11,6protsendiline kasv.

Kvartali jooksul müüs Apple kokku 35,2 miljonit iPhone’i. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes tähendas see 13protsendilist kasvu.

„Meie möödunud kvartali hea müügituli oli tingitud iPhone’i ja Maci tugevast nõudlusest. Kui vaadata kasumit aktsia kohta, oli see kiireim kvartaalne tõus 7 kuu jooksul.“ ütles Apple tegevjuht Tim Cook.

Samuti ütles Apple, et dividende makstakse ühe aktsia pealt 47 senti ning seda tehakse 11. augustil.

Pettumuse tekitas Apple’ile iPadide müük, mis langes 9,2 protsendi võrra. Nõrk nõudlus mõjus negatiivselt ka käibele, mis oli prognoositud 38 miljardist väiksem.

Viimasel ajal on kinnitust saanud, et Apple toob turule uue nutikella. Samuti plaanitakse järgmise iPhone’i ekraani tunduvalt suurendada.

Apple on jäänud plaanide osas napisõnaliseks, küll aga on Cook korduvalt kinnitanud, et uued tooted on praegu töös. Samuti on ta öelnud, et näeb rannet hea kohana, kuhu kinnitada kandavat arvutiseadet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2014, 12:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing