Väikeaktsionär: Tallinki probleem on pigem makropilt

Juhan Lang 14. august 2014, 15:23

Tallinki väikeaktsionär Elmo Somelar ütles, et ettevõtte kasumilangust ta üle ei tähtsusta ning pigem valmistab talle muret Ukraina-Vene kriis.

„Tallinki positsioon on ikkagi niivõrd tugev, et kasumilangus lühikeses perioodis ei ole ettevõtte jaoks küll nüüd mingi katastroof,“ leidis tänavu pea poole miljoni euro suuruse rahapaigutusega Tallinna börsile Äripäeva investorite TOPis 29. kohale tulnud Somelar.

Tema sõnul on oluliselt tõsisem probleem makromajanduslik keskkond ehk Ukraina-Vene kriisi mõju Soome majandusele. „Kuna Soome on Vene majandusest ikkagi küllaltki sõltuv, siis ilmselt tänu sellele võib tulla üks väike langus just Soome poolt liikumise osas, kui seal majandus jaheneb,“ ütles ta.

Läbi osaühingute ESK Grupp ja Eesti Soolakaubandus kuulub Somelarile ligemale 113 200 euro väärtuses laevakompanii aktsiaid. Tema hinnangul on Tallinki kasumilanguse kõrval positiivseks uudiseks hinnasula kütuseturul. „Toornafta hinnad langevad ja kütusekulu on Tallinki kuludest ikkagi märkimisväärne osa,“ toonitas ta.

Ka peagi jõustuvat väävlidirektiivi ei pidanud väikeinvestor ettevõtte jaoks problemaatiliseks, sest hinnasurvest ei jää puutumata ka ükski kontserni konkurent ning piletihindu tuleb nii või teisiti kõigil tõsta.

Praegune Tallinki langus on Somelari hinnangul väga lühiajaline ja pikemas perspektiivis on tegemist tugeva ja olulist turupositsiooni omava ettevõttega. „Sisenemisbarjäärid sellesse ärisse on ka väga kõrged ja sealt ei ole ka näha, et kõrvalt tuleks kiiresti konkurente,“ toonitas ta investeeringu plusse.

 „Positsioonidest ei loobu, ettevõttesse usun ja langus võib pigem isegi luua võimaluse positsiooni suurendada,“ resümeeris ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2014, 15:24
Otsi:

Ava täpsem otsing