Tamming Rikaste TOPist: tegelik rikkus on muu

01. oktoober 2014, 10:56
Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming kontoris.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141001/NEWS/141009980/AR/0/AR-141009980.jpg

Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming ütles kommentaariks rikaste edetabelile, et tõeline rikkus on see, kui inimesel on rikas sisemaailm ning võime mõista headust, ilu ja tõde.

Äripäev hindas tänavu Tammingu vara väärtuseks 31,9 miljonit eurot ning tema koht edetabelis oli 72 (möödunud aastal 51.).

Küsimustele vastab Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming:

Kuidas ise oma kohaga rahul olete?

Mulle meeldib võistelda spordis, kus edu määrab treenitus, tahe ja vastupidavus. Selle edetabeli puhul on inimese edu pigem suure grupi tegevus, kus enda omadustest see koht niipalju ei sõltu, mõne puhul on edu toonud head suhted võimulolijatega, mõnel juhul pärandus jne. Seetõttu on juba küsimus kohaga rahulolu kohta vale. Pigem olen rahul sellega, et äritegevus on lahendanud mu igapäevased materiaalsed mured. Loomulikult olen väga meelitatud, et Äripäev tunneb 72. kohal oleva inimese vastu huvi. Olles Eestis jalgpallis või mõnel muul spordialal 72., ei mahuks ma isegi varumehe varumeheks, rääkimata võimalusest üle-eestilise ajalehe ajakirjaniku küsimustele vastata.

Kas teie vara väärtus on näidatud adekvaatselt?

Kuna on välja toodud isegi komakoht, siis kindlasti ei ole tegu õige numbriga, samas komakohaga eksitud ka pole.

Mida te arvate sellistest edetabelitest?

Ilmselt on need praeguse tehnoloogial põhineva tsivilisatsiooni viljad ja kuid neid toppe tehakse ja selle abiga lehte rohkem müüakse, siis on nende järgi nõudlus. Ise sirvisin ka kiirelt läbi.  

Kas sellised topid näitavad inimeste tegelikku rikkust?

Kindlasti peaks täpsustama mõistet "tegelik rikkus". Tõeline rikkus on see, kui inimesel on rikas sisemaailm, võime mõista maailma, näha oma kohta selles, teada, mida tähendab hea, ilu ja tõde ning aru saada, et maailm on palju laiem, kui meie kultuuriruum ja meedia meile näitavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2014, 11:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing