Raido Neemre • 15. juuli 2015 kell 19:44

Kreeka abipaketi debatt algas pisargaasiga

Foto: EPA

Kreeka politsei ja protesteerijate vahel toimus Ateena kesklinnas kokkupõrge vahetult enne seda, kui seadusandjad alustasid debatti uue abipaketi üle, vahendab Bloomberg.

Kreekale kavandatava kolmanda abipaketi väärtus oleks kuni 86 miljardit eurot, kuid selle paketi üle läbirääkimiste alustamise tingimus on Euroopa Liidu ettekirjutatud majanduskärbete heakskiit Kreeka parlamendis.

Rahvasaadikud kogunesid täna õhtul parlamendihoonesse, et otsustada abipaketi vastuvõtmine või tagasilükkamine. Selle heakskiitmisel tõusevad riigis maksud ning kärbitakse kulutusi.

Parlamendi istungi ajaks oli Ateenas Syntagma väljakule parlamendihoone juurde kogunenud rahvahulk, kelle vastu märulipolitsei kasutas pisargaasi. Kreeka politsei hinnangul oli Ateena kesklinna kogunenud ligi 13 000 protestijat. Kreeka telekanali skai andmeil oli suurem osa väljakule kogunenud rahvast rahumeelne, politseiga vastuseisu sattusid anarhistid. Rahutuste käigus sai üks ajakirjanik viga ning mässajad süütasid ühe telekanali bussi. Politsei on vahistanud üle 50 korrarikkuja.

Tänaõhtune hääletus on võtmetähtsusega uue abipaketi andmisel Kreekale. Pangad on olnud riigis suletud juba üle kahe nädala, piiramaks sularaha väljavõtmist.

5. juulil toimus Kreekas rahvahääletus, kus kasinusmeetmete vastu andis oma hääle 61,31 protsenti rahvast.

Euronewsi andmeil on Alexis Tsiprase esinemist parlamendi ees oodata Eesti aja järgi kell 1 öösel.

Hetkel kuum