29. aprill 2016 kell 7:03

Atria müüs Linnamäe seafarmi perefirmale

Atria Farmid müüs ettevõttele kuulunud Linnamäe seafarmi koos 8000 sea.  Foto: Erik Prozes

Atria müüb Linnamäe seafarmi, sest selle kaasajastamine ja moodsa tehnika ostmine nõuaks liiga suuri investeeringuid, teatas ettevõte.

Atria Farmid OÜ müüs ettevõttele kuulunud Linnamäe seafarmi koos 8000 sea ja 500 hektari maaga Läänemaa perefirmale ABC Projektijuhtimine OÜ. Farmid jätkavad tööd ning Atria Eesti AS jätkab toodangu ostmist nagu seni. Farmide ostuhinda pooled ei avalda.

"Müügiotsus sündis lisaks sobivale pakkumisele suuresti kahel olulisel põhjusel: esiteks on meil vaja teha täiendavaid investeeringuid mujal, milleks on vaja vahendeid ning teiseks asub Linnamäe farm meie põhitegevuspiirkonnast Valgamaal väga kaugel,” rääkis Atria Eesti ASi juhatuse esimees Olle Horm.

“Kindlasti võiks välja tuua ka sealihaturu ebastabiilsuse ja palju muud, kuid pigem võib seda tehingut võtta eelkõige ettevõtte korrastamisena – tegevuskulude vähendamine on vältimatu ning tehinguga tekib ligi ühe miljoni euro suurune erakorraline kahjum. Me jätkame sealiha ostu Linnamäe farmidest, mis tagab ettevõtte kestlikkuse. Usume, et innukas perefirma suudab farmidest välja pigistada ka täiendavat efektiivsust, mis praeguses turusituatsioonis on hädavajalik.”

Ingliskeelses pressiteates seisis lisaks, et Linnamäe seafarmi kaasajastamine ja moodsa tehnika ostmine nõuaks liiga suuri investeeringuid. Märgiti, et ettevõtte müügitulu väheneb müügi tõttu 1 miljoni euro võrra.

Üks suurematest, ligi 350 töötajaga Eesti toiduainekontsernidest ning suuruselt teine seakasvataja Eestis.

Ettevõte alustas Eestis tegevust 2005. aastal, kui omandas Valga Lihatööstuse.

2009 ühinesid AS Wõro Kommerts, AS Vastse-Kuuste Lihatööstus ja AS Valga Lihatööstus juriidiliseks isikuks Atria Eesti AS. Atria Eesti omab kolme kaubamärki: Maks&Moorits, Wõro ja VK.

Atria Eesti AS kuulub Soome börsiettevõttele Atria Oy.

Uus omanik: näeme perspektiivi

“Ükski madalseis ei kesta igavesti ning meie näeme sealiha tootmisel nii Eestis kui ka Euroopas tänast olukorda arvestades suurt perspektiivi,” märkis ABC Projektjuhtimine OÜ juhataja Siim Saareväli.

“Linnamäe seafarm on hästitoimiv farm, meil on Atria näol olemas väga tugev partner, kellega koos arendada eestimaise liha tootmist ja tarbimist. Usun, et eestimaalaste jaoks on eestimaine toit erakordselt tähtis ning kodumaine tooraine on müügiargument, mis võimaldab Eesti sealihatootmisel ellu jääda ning edugi saavutada.”

Hetkel kuum