Atria müüs Linnamäe seafarmi perefirmale

29. aprill 2016, 10:03
Atria Farmid müüs ettevõttele kuulunud Linnamäe seafarmi koos 8000 sea.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160429/NEWS/160429638/AR/0/AR-160429638.jpg

Atria müüb Linnamäe seafarmi, sest selle kaasajastamine ja moodsa tehnika ostmine nõuaks liiga suuri investeeringuid, teatas ettevõte.

Atria Farmid OÜ müüs ettevõttele kuulunud Linnamäe seafarmi koos 8000 sea ja 500 hektari maaga Läänemaa perefirmale ABC Projektijuhtimine OÜ. Farmid jätkavad tööd ning Atria Eesti AS jätkab toodangu ostmist nagu seni. Farmide ostuhinda pooled ei avalda.

"Müügiotsus sündis lisaks sobivale pakkumisele suuresti kahel olulisel põhjusel: esiteks on meil vaja teha täiendavaid investeeringuid mujal, milleks on vaja vahendeid ning teiseks asub Linnamäe farm meie põhitegevuspiirkonnast Valgamaal väga kaugel,” rääkis Atria Eesti ASi juhatuse esimees Olle Horm.

“Kindlasti võiks välja tuua ka sealihaturu ebastabiilsuse ja palju muud, kuid pigem võib seda tehingut võtta eelkõige ettevõtte korrastamisena – tegevuskulude vähendamine on vältimatu ning tehinguga tekib ligi ühe miljoni euro suurune erakorraline kahjum. Me jätkame sealiha ostu Linnamäe farmidest, mis tagab ettevõtte kestlikkuse. Usume, et innukas perefirma suudab farmidest välja pigistada ka täiendavat efektiivsust, mis praeguses turusituatsioonis on hädavajalik.”

Ingliskeelses pressiteates seisis lisaks, et Linnamäe seafarmi kaasajastamine ja moodsa tehnika ostmine nõuaks liiga suuri investeeringuid. Märgiti, et ettevõtte müügitulu väheneb müügi tõttu 1 miljoni euro võrra.

Uus omanik: näeme perspektiivi

“Ükski madalseis ei kesta igavesti ning meie näeme sealiha tootmisel nii Eestis kui ka Euroopas tänast olukorda arvestades suurt perspektiivi,” märkis ABC Projektjuhtimine OÜ juhataja Siim Saareväli.

“Linnamäe seafarm on hästitoimiv farm, meil on Atria näol olemas väga tugev partner, kellega koos arendada eestimaise liha tootmist ja tarbimist. Usun, et eestimaalaste jaoks on eestimaine toit erakordselt tähtis ning kodumaine tooraine on müügiargument, mis võimaldab Eesti sealihatootmisel ellu jääda ning edugi saavutada.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2016, 10:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing