„Lõhmus ja Viisemann on eeskujuks“

Efteni juhi Viljar Arakase sõnul on aasta ärimehe tiitlit väärt Rain Lõhmus  Foto: Andras Kralla
Kaisa Gabral • 23. detsember 2016 kell 13:15
Uudised
Ainult tellijale

Eften Capitali juhi Viljar Arakase arvates on aasta ettevõtja Rain Lõhmus – tema panus Balti riikide finantsturu arengusse väärib imetlust.

„Äripäeva nominentidest on minu selge favoriit Rain Lõhmus. Kõik, mis puudutab LHVd, on avalikult kõigile teada ja mul pole sellele midagi väga lisada, kui vaid nõustuda. LHV tänavune IPO tõi taas elevuse Tallinna börsile ja esmamärkijatel pole olnud põhjust pettuda. Nii Rain Lõhmus kui ka Andres Viisemann LHV asutajatena on eeskujuks väga paljudele, sealhuolgas kindlasti mulle endale," märkis Arakas.

Ta lisas, et tahaks Rain Lõhmuse juures rõhutada ka teda kui Livonia Partnersi ühte asutajat, kes lõi selge konkurentsi Balti riikide erakapitaliinvesteeringute turul. "Enne Livonia turule tulekut valitses Baltcapi hegemoonia, mis nüüdseks on leidnud väärika konkurendi. See aitab kaasa Balti kapitaliturgude arengule ja loodetavasti toob meie julgeolekutajukriisis regiooni juurde uusi välisinvestoreid. Rain Lõhmuse panus Balti riikide finantsturgude arengusse alates Hansapangast on olnud legendaarne, nii kadedust kui imetlust vääriv, pigem viimast kui esimest. Vältimatult on ta väärt Äripäeva aasta ärimehe tiitlit,“ nentis Arakas.

Hariduse eksporti tuleks rohkem vaadata

Äripäeva Viljandimaa TOPi võitja ning pakiautomaatide teerajaja Cleveroni juhi ja ühe omaniku Arno Küti sõnul tuleks vaadata aasta ettevõtjate kontekstis ka rohkem haridusega seotud inimesi ja valdkondi. „Nominentidest jäi mulle silma Graanul Invest. Raul Kirjaneni tõstaks ettepoole. Kuid vähe on tähelepanu pööratud haridusele ja selle ekspordile. Erakoolid ja teised koolid on teinud Eesti jaoks võib-olla rohkem kui mõned ettevõtted. See on ka ju eksport ja Eestile kasulik. Võiks üldse rohkem hariduse eksporti vaadata," arvas Kütt. Ta lisas, et tooks välja ka e-residentsuse eest seisnud Taavi Kotka. 

"Meie ettevõttel oli 2016. aastal läbimurre USA turule, saime koostöö Wa lMartiga. Meie robotid on nende kasutuses. See on selle aasta suurim saavutus meile. Uude aastasse läheme positiivsete ootustega. Kasvame,“ märkis ettevõtja.

Hetkel kuum