Äripäev • 20. juuli 2017 kell 6:26

Palo saatis Eesti Posti nõukogu laiali

Minister Urve Palo.  Foto: Eiko Kink

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo vahetas vastavalt nimetamiskomitee soovitusele välja Eesti Posti nõukogu liikmed, vahendas Delfi.

Nimetamiskomitee soovitusel kutsus Palo oma eilse käskkirjaga ASi Eesti Post (Omniva) nõukogust tagasi Raul Kudre, Mario Lambingu, Toomas Leito, Merike Saksi ja Veiko Tišleri. Senistest liikmetest jätkab uues nõukogus vaid Lauri Paeveer.

Nõukogu uuteks liikmeteks valitakse Bo Henriksson, Priit Kongo, Indrek Laul ja Regina Raukas. Nõukogu esimeheks soovitati Henrikssoni. Kuni mai keskpaigani juhtis Bo Henriksson ABB Eesti üksust, mille eesotsas ta oli aastaid. Äripäev valis ta tänavuseks aasta juhiks.

Eesti Posti nõukogu liikmete volituste pikkus on kolm aastat, nõukogu esimehe tasuks määrati 1200 eurot kuus ja liikme tasuks 600 eurot kuus.

Eesti Päevaleht kirjutas tänavu veebruaris, et Palo nõudmisel pidi nõukogu vahetama välja Omniva (endine Eesti Post) senise juhi Aavo Kärmase ja nimetama asemele Joona Saluveeri.

Nimetamiskomitee loodi tänavu veebruaris. Komitee ülesandeks on teha ettepanekud äriühingu üldkoosolekule nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, nõukogu liikmete arvu ja makstava tasu kohta. Komisjoni kuuluvad Erkki Raasuke, Gunnar Okk, Sven Pertens ning David James O’Brock-Kaljuvee. Avaliku sektori esindajatena kuuluvad komisjoni rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali ning roteeruva liikmena äriühingu osalust valitseva ministeeriumi kantsler.

Hetkel kuum