Riik ehitab 30 miljoni eest soomukeid ümber

CV90 soomukeid kasutatakse lisaks toetusülesannetele ka jalaväe lahingumasinatena  Foto: Postimees / Scanpix
Urmo Andressoo • 30. august 2017 kell 5:30

Kaitseinvesteeringute keskus kuulutas reedel välja 30 miljoni eurose hanke, mille eesmärk on leida ettevõte, kes asuks soomukeid remontima ja ümber ehitama.

Ümber ehitamisele ja remontimisele lähevad 31 CV90 toetussoomukit, mis kaitseministeeriumi mullu Norrast hankis, kinnitas kaitseinvesteeringute keskuse hangete osakonna juhataja Priit Soosaar.

„Toetusmasinad on kavandatud anda Scoutspataljoni käsutusse erinevate funktsioonide ja lahingutoetusülesannete  täitmiseks  -sealhulgas  juhtimispunkti, tanki- ja õhutõrjemeeskondade transpordiks, logistiliseks toetuseks ja ka evakuatsiooniks,“ selgitas Soosaar. Lisaks tuleb hankega kaasa täiendav soomukite elukaare toetuse raamleping kuni seitsmeks aastaks, mille käigus peab edukas pakkuja vastutama 37 soomuki hoolduse, remondi ning osade varuosade tarnete eest. „6 masinat jääb ümber ehitamata, kuid need siiski remonditakse ja hooldatakse,“ selgitas Soosaar. Hankelepingu kestuseks on märgitud 31 kuud.

Kuna tegemist on rahvusvahelise hankega, kus hankemenetlusliigina kasutatakse väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetlust, saavad hankes osaleda kõik huvilised. „Küll aga kvalifitseeruvad nö pakkumuse esitamise faasi need ettevõtted, kes vastavad hanketeates ja selle lisades esitatud kvalifitseerimistingimustele. Julgeme väita, et kindlasti osaleb antud hankes nii Eesti kaitsetööstusettevõtteid kui ka ettevõtted välismaalt,“ möönis Soosaar.

Hetkel kuum