Merkel ja Macron täna Kadriorus

28. september 2017, 11:04
Emmanuel Macron ja Angela Merkel
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170928/NEWS/170929689/AR/0/AR-170929689.jpg

Kõik Euroopa Liidu valitsusjuhid peale Hispaania peaministri kohtuvad täna Tallinnas, et ühisel õhtusöögil Kadrioru lossis arutada ühenduse jaoks olulisi teemasid.

Kantsler Angela Merkel saab rääkida poliitilisest olukorrast ja väljavaadetest Saksamaal pärast äsjaseid parlamendivalimisi, kus peavoolu parteide toetus vähenes ja paremäärmus sai tugeva tulemuse. Ning kus mõjukas rahandusminister Wolfgang Schäuble on sellest ametist lahkumas. Prantsusmaa president Emmanuel Macron saab esimest tagasisidet oma ambitsioonikatele plaanidele Euroopa Liidu reformimiseks, mis ta teisipäeval Sorbonne’i ülikoolis peetud kõnes avalikkuse ette tõi. Kohtumisel osaleb ka Suurbritannia peaminister Theresa May, kes läinud nädalal Firnenzes peetud kõnes palju kompromissialtimalt kõlas kui aasta eest peetud „Brexit tähendab Brexitit“ kõnes.

Ülemkogu president Donald Tusk ametlikku päevakava ühiseks õhtusöögiks paika ei pannud. Vestlus on vabas vormis. „Avatud, ausa ja otsekohese mõttevahetuse tagamiseks ei ole laual ette valmistatud tekste ega arutelu kokku võtvaid kirjalikke järeldusi,“ ütles Tusk tippkohtumise eel pealinnadesse läkitatud kirjas.

Tippkohtumise teine päev, reede, on pühendatud digimajandusele, mis on Eesti ELi eesistumise prioriteet. Eesti tahab ergutada ELi siin kiiremini edasi liikuma, sest peamised konkurendid USA ja Hiina lähevad juba eest. Nädalapäevad tagasi Tallinnas toimunud rahandusministrite aruteludelt jõuab valitsusjuhtide lauale ilmselt ka digitaalse majanduse ettevõtete maksustamise teema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2017, 11:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing