Äripäev • 10. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Küberrünnak tabas Eestis videoseadmeid

Videoseadmeid tabas küberrünnak.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Turvafirma G4S teatas, et videosüsteemide tootja Dahua videosalvesteid tabas küberrünnak, millega muudeti mõnede salvestiga ühendatud turvakaamerate pilt nö mustaks ja piirati ligipääs seadmetele.

Teadaolevalt on Eestis kasutusel üle 1000 sellise salvestusseadme ning G4S teab siinsest kahest juhtumist, kus videosalvestisse oli sisse häkitud. Ohustatud on Dahua turvakaamerate salvestusseadmed, mis on ühendatud internetti ja mille tarkvara pole pärast selle aasta juulit uuendatud.

Rünnakutelaine algas G4Si teatel 19. septembril ning tänaseks on tootjafirma teinud tarkvarauuenduse, mis seadmeid taoliste rünnakute eest kaitseb.

Kuidas aru saada, et seade on küberründe ohvriks langenud?

Häkkeri ohvriks langenud salvesti omanik näeb turvakaamera salvestatava pildi asemel musta ekraani ja kaamera nimetuse asemel on ekraanil kiri „Hacked“. Lisaks on muudetud seadmete paroolid ja tõkestatud sellega ligipääs.

Kuidas seadme tarkvara uuendada?

Kõiki otse internetti ühendatud seadmeid on võimalik rünnata ja võtta need häkkeril kontrolli alla. Minimaalne, mida iga kasutaja selle ärahoidmiseks teha saab, on vahetada seadme kasutajanimi ja parool ning uuendada seadme tarkvara, soovitab turvafirma.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt