investor Toomas • 12. märts 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Investor Toomas: sain Telia hüvitise eest arve

Investor Toomas sai Telia hüvitise eest arve.
Investor Toomas sai Telia hüvitise eest arve.  Foto: Andres Haabu

Kohtuvaidluses Teliaga väikeaktsionäre esindanud Sorainen esitas mulle hiljuti välja makstud hüvitise eest arve, soovides saada tulemustasu.

Nimelt rahuldas Telia 9. veebruaril osaliselt minu hüvitiseavalduse ning kandis minu kui endise Eesti Telekomi väikeaktsionäri kontole 10 aktsia eest koos viivistega 7,94 eurot. Minu avaldus rahuldati tänu Harju maakohtu otsusele, mille kohaselt pidanuks hüvitis aktsiate võõrandamise eest olema selle toimumise hetkel 64 senti väärtpaberi kohta kõrgem.

Täna hommikul avastasin aga postkastist kirja, täpsemini arve, kus selles kohtuvaidluses väikeaktsionäre esindanud Soraineni advokaadibüroo soovib minult nüüd edukustasu. „Kuivõrd Telia esindajad kinnitasid, et on kandnud üle kogu hüvitisesumma ning sellest edukustasu maha ei arvestanud, koostasime edukustasuga seonduva arve ning palume see ise meile edastada,“ seisab Soraineni advokaatide poolt saadetud kirjas.

Advokaadid viitasid ka sellele, et kuna ma ei tasunud kohtuasja alguses oma esindajale edukustasu deposiiti, on selle suuruseks minu puhul nüüd 30 protsenti. Seega soovib Sorainen minult täiendava hüvitise kohta, mille suuruseks 10 aktsia kohta oli 6,4 eurot, saada edukustasu 2,86 eurot. „Märgime samas, et kohus on menetluskulud jätnud Telia kanda, mistõttu taotleme kohtult täiendavalt, et kohus kohustaks Teliat täiendavalt hüvitama esindajatele tasutava summa,“

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt