Valitsus loobus Oviiri eelnõu arutamisest

Äripäev 02. august 2018, 12:59
Valitsus elektriaktsiisi langetama ei tõtta.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180802/NEWS/180809938/AR/0/AR-180809938.jpg

Valitsus otsustas tänasel istungil jätta arutamata palju kriitikat saanud sotsiaaldemokraadist riigikogu liikme Liisa Oviiri niinimetatud sunddividendide eelnõu.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel arvati valitsuse istungi päevakorrapunkt, mis puudutas Oviiri sunddividendide eelnõu kohta arvamuse andmist, tänasest päevakorrast välja.

Sotsiaaldemokraadi Liisa Oviiri algatatud eelnõu on tänaseks saanud juba palju kriitikat. Äriseadustiku muutmise eelnõuga soovitakse tagada väikeinvestorite parema kaitse ettevõtetele sunddividendide kehtestamisega. Teise seas on eelnõu vastu justiitsministeerium, rahandusministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja ka kaubandus-tööstuskoda.

Valitsuse istungi päevakorras oli kirjas, et justiitsministeeriumi teatel ei tohiks õiguskorras soodustada muudatusi, mis lihtsustavad või võimendavad kapitali väljumist ettevõtlusest nagu seda võimaldavad eelnõus ette nähtud kohustuslike dividendide sätted. "Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku 22 rahvasaadiku esitatud eelnõu mitte toetada," märgiti päevakorras.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. August 2018, 13:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing