Äripäev • 2. august 2018 kell 9:59

Valitsus loobus Oviiri eelnõu arutamisest

Valitsus otsustas tänasel istungil jätta arutamata palju kriitikat saanud sotsiaaldemokraadist riigikogu liikme Liisa Oviiri niinimetatud sunddividendide eelnõu.

Valitsus elektriaktsiisi langetama ei tõtta.  Foto: Andras Kralla

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel arvati valitsuse istungi päevakorrapunkt, mis puudutas Oviiri sunddividendide eelnõu kohta arvamuse andmist, tänasest päevakorrast välja.

Sotsiaaldemokraadi Liisa Oviiri algatatud eelnõu on tänaseks saanud juba palju kriitikat. Äriseadustiku muutmise eelnõuga soovitakse tagada väikeinvestorite parema kaitse ettevõtetele sunddividendide kehtestamisega. Teise seas on eelnõu vastu justiitsministeerium, rahandusministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja ka kaubandus-tööstuskoda.

Valitsuse istungi päevakorras oli kirjas, et justiitsministeeriumi teatel ei tohiks õiguskorras soodustada muudatusi, mis lihtsustavad või võimendavad kapitali väljumist ettevõtlusest nagu seda võimaldavad eelnõus ette nähtud kohustuslike dividendide sätted. "Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku 22 rahvasaadiku esitatud eelnõu mitte toetada," märgiti päevakorras.

Hetkel kuum