Äripäev • 15. oktoober 2018 kell 8:32
Jõhvi lähedal asuv Uikala prügila 2006. aasta talvel. Siis oli Nikolai Ossipenko seal osanik, praeguseks kuulub ettevõte tema abikaasale Natalia Ossipenkole.   Foto: Julia-Maria Linna

50 ühistut süüdistavad linna Ossipenko äri nuumamises

Poolsada Kohtla-Järve korteriühistut esitas linnavalitsusele vaide, kus leitakse, et järsk prügiveo hinna tõus ei lähtu linnaelanike heaolust ning linnavalitsuse otsus nõustuda sellega on jäätmevedaja põhjendamatu nuumamine.

11. septembril rahuldas Kohtla-Järve linnavalitsus jäätmevedaja OÜ Ekovir hinnatõusu taotluse, mis tähendab, et alates 1. novembrist kerkib prügiveo hind linnas 82,1 protsenti, kirjutab Põhjarannik. Vedaja põhjendas seda asjaoluga, et AS Uikala Prügila on tema jaoks tõstnud hinda 100 protsenti, samal ajal kui varem kehtis Ekovirile konkurentidega võrreldes oluliselt soodsam hind.

Linnavalitsus peab seda hinda põhjendatuks, sest uue hanke korral tuleks linnajuhtide arvates hind veelgi soolasem.

Ühistud taotlevad linnavalitsuse hinnatõusuga soostuva korralduse tühistamist ning esialgse õiguskaitse abinõuna selle kehtivuse peatamist.

Pikemalt saab lugeda Põhjarannikust.

Süüdistus maksupettuses

Äripäev on varem kirjutanud ettevõtetest Ekovir ja Uikala Prügila seoses suure maksupettusega. Augustis ilmus artikkel, et Viru ringkonnaprokuratuur esitas süüdistuse suures maksupettuses Ossipenko pere ettevõtetele Uikala Prügila, Ekovir ja N&V, süüdistuse said ka firmade endised juhid. N&V omanik on Nikolai Ossipenko, Uikala Prügila ja Ekovir kuuluvad tema abikaasale Natalia Ossipenkole.

Järjekordselt kriminaalsüüdistusest pääsemiseks vahetas Ida-Virumaa kommunaalärimiljonäri Nikolai Ossipenko riigihangetel osalev ettevõte N&V aga juriidilist keha. Lugu saab lugeda pikemalt SIIT.

Hetkel kuum