Äripäev • 24. jaanuar 2019 kell 10:45

Fortumo lõi käed Sloveenias

Mobiilimakselahenduste ettevõte Fortumo ja parkimisteenuste pakkuja EasyPark Group tegid mobiilse parkimise kättesaadavaks Sloveenias, teatas Fortumo.

Sloveenia autojuhid saavad edaspidi parkimise eest maksta Fortumo kaudu, tasudes teenuse eest oma mobiilioperaatori arvel või kõnekaardi saldoga, seisis pressiteates. Sloveenia on neljas riik, kus Fortumo hakkas EasyParkiga koostööd tegema: alates kevadest on mobiilne parkimine olnud kättesaadav Soomes, Rootsis ja Norras.

Kuna EasyPark oli Fortumo mobiilimaksete jaoks Skandinaavias juba integreeritud, ei nõudnud makseplatvormi käivitamine Sloveenias EasyParkilt lisainvesteeringuid. EasyPark pakub parkimisteenuseid enam kui 900 linnas 13 Euroopa riigis ja teeb Fortumoga koostööd m-parkimise lisamiseks ka teistes riikides.

Fortumo arendab digitaalset platvormi rakendustepoodidelele ja digiteenuste pakkujatele kasutajabaasi kasvatamiseks, maksete kogumiseks ja kliendilojaalsuse tõstmiseks. Ettevõte ühendab teenusepakkujaid enam kui 350 mobiilioperaatoriga Aasias, Euroopas, Ladina-Ameerikas, Lähis-Idas ja Aafrikas.

Fortumo platvormi kasutavad tuhanded juhtivad digiteenuste pakkujad, sealhulgas Google, Spotify ja Electronic Arts. 2007. aastast tegutseval ettevõttel on kontorid Tartus, Tallinnas, San Franciscos, Pekingis, Delhis, Singapuris ja Hanois.

Hetkel kuum