Linda Eensaar • 13. mai 2019 kell 9:55

Kaspar Korjus: uuelt ministrilt suuri reforme ma ei oota

E-residentsuse programmi endine juht Kaspar Korjus.  Foto: Andras Kralla

Täna selgunud uue väliskaubanduse- ja IT-ministri kandidaadi Kert Kingo kohta pole veel valdkonna asjatundjatel arvamust kujunenud. Siiski peab näiteks e-residentsuse programmi endine juht Kaspar Korjus positiivseks asjaolu, et naiste osakaal valitsuses suurenes.

"Kahjuks ei ole Kert Kingoga tuttav ning ei oska tema pädevust siiski kommenteerida," ütles Korjus. Sellegipoolest peab Korjus IT-ministri ametit selliseks, kus võimalustest puudu ei jää.

"IT minister on selles mõttes hea positsioon Eestis, sest ümberringi on palju talente, kellega koos nii e-riiki edasi arendada kui ka tugevdada veelgi erasektori digitaliseerimist. Digistrateegiad on toimivad siis, kui on pikaajaliselt järjekindel lükkamine ja sellepärast ei olekski ootust suurteks reformideks, vaid igapäevaseks tubliks tööks," rääkis Korjus.

Kert Kingo astus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeks 2015. aasta septembris. Varasem erakondlik kuuluvus ja kogemus poliitikas tal puudub. Kert Kingo on omandanud Tallinna majanduskoolis õiguse eriala, 2001. aastast on ta diplomeeritud jurist. 2017. aastal alustas Kingo õpinguid Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ärijuhtimise magistriõppes inimressursside juhtimise õppekaval.

Hetkel kuum