Noored eestlased saavad praktikale Saksa parlamenti

11. jaanuar 2001, 17:03

Riigikogu Kantselei koostöös Saksa saatkonnaga korraldab konkursi poliitiliselt aktiivsete ja kõrgharidusega kolme kuni 30-aastaste noore leidmiseks, kes suunatakse viieks kuuks Berliini osalema Saksamaa Liidupäeva praktikantide programmis, et tundma õppida Saksamaa poliitilist elu ja parlamentaarset valitsemissüsteemi.

Esimese kuu jooksul annavad Berliini Humboldti Ülikool ja Saksamaa Liidupäev osavõtjatele sissejuhatavaid üldteadmisi kohaliku akadeemilise elu ja parlamenditöö kohta. Seejärel viiakse nad lühiseminaridel kurssi Saksamaa Liitvabariigi poliitilise eluga.

Järgneva nelja kuu jooksul teevad osalejad läbi praktikumi Liidupäeva saadikute büroodes. See praktiline töö peaks andma mitmekesiseid ja tõhusaid teadmisi parlamendi töö meetoditest ning poliitiliste teemade käsitlemisest parlamendiliikmete poolt. Täistööpäevade jooksul tutvuvad praktikandid kõige mitmekesisemate ülesannetega, mida saadikute büroodes täita tuleb, kusjuures oodatakse aktiivset kaastööd (näit. hinnangute andmine, töö kaebustega, kõnede, artiklite ja kirjade koostamine ning samuti istungite ettevalmistamine). Külastatakse ka vastava saadiku valimisringkonda. Praktikandid on kirjas kui Humboldti ülikooli üliõpilased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing