Riigieelarves jäi 580 miljonit puudu, kuna Eesti Pank ei teeninud kasumit

12. jaanuar 2001, 16:02

Möödunud aasta riigieelarve jäi 580 miljonit krooniga miinusse, üks põhjustest oli see, et Eesti Pank ei teeninud 1999. aastal kasumit, kommenteeris vastavalt 2000 aasta riigieelarve realt tekkinud alalaekumist rahandusministeeriumi eelarveosakonna juhataja asetäitja Kalle Kukk.

Mootorikütuseaktsiisi laekus 650 miljoni võrra vähem kui eelmise aasta riigieelarves, sest rahandusministeerium lootis, et uus kütuselisandeid maksustav seadus saab kehtima hakata poolest aastast. Paraku hakkas seadus kehtima alles sügisest ning tõesti novembri ja detsembri kütuseaktsiisi laekumised olid võrreldes eelmiste kuudega ligi kahekordsed.

Trahvide osas loodeti lihtsalt paremale tehnilisele trahvide kogumisele. Paraku siiski trahve hästi ei kogutud ja miinus sellelt realt on ligi 150 miljonit krooni.

Riigivara võõrandamisest laekus eelarvest vähem 565 miljonit krooni, mis tulenes TOPi erastamise venimisest. Samas oli see ka rida, kuhu lisati miljoneid riigikogus, meenutas Kukk.

Kuke sõnul on 2001 aasta eelarves varasemat kogemust arvestatud ning nii on trahvide ja tubakaaktsiisi laekumist planeeritud oluliselt vähem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing